Trasa speciální linky s výročním číslem 70 bude kopírovat trasu linky číslo 4 na konečnou zastávku Pod strání. Akce připomene nejen technický rozvoj trolejbusové dopravy v krajském městě, ale také generace lidí, které se na něm podílely. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky současných vozidel MHD včetně nejmodernějších elektrobusů a trolejbusů, bude možné nahlédnout do zázemí terminálu a k vidění budou i speciální montážní vozidla pro údržbu a opravy trolejového vedení. Součástí akce budou oblíbené jízdy historickými vozy a výstava fotografií o trolejbusové dopravě v Hradci Králové v uplynulých sedmdesáti letech.

Helicopter Show předvede vrtulníky, Rally Show speciály

Na letišti v Hradci Králové se v sobotu opět koná tradiční vrtulníková akce Helicopter Show. Návštěvníci uvidí ukázky letecké a zdravotnické techniky, praktické činnosti záchranářů a také spolupráci složek IZS v rámci simulovaných zásahů. Na letišti však bude k vidění i 12. ročník Rally Show, největší český festivalu motosportu s “ostrými“ závodními speciály. Závodníci na Rally Show především testují své vozy a současně prezentují své týmy před sponzory a veřejností. Obě akce začínají v devět hodin.

Nábřeží řemeslníků

Tylovo nábřeží v Hradci Králové se 18. května na jeden den promění ve velkou tvůrčí dílnu, kde předvedou svoje umění jak řemeslníci z celé republiky i ze zahraničí, tak studenti odborných řemeslnických škol. Čestným partnerem letošního ročníku je Archeopark Všestary, takže se můžete těšit na přehlídku řemesel skutečně od pravěku po současnost.