Na internetových stránkách magistrátu můžete vybírat z těchto možností: Den partnerů Okresního fotbalového svazu Hradec Králové, dokončení asfaltového okruhu v městských lesích, odhalení Havlovy lavičky, týden solidarity s ohroženými menšinami Blízkého východu a otevření makovice Bílé věže s historickými dokumenty. Hlasování končí 23. března a vítězná událost bude oznámena při slavnostním večeru udílení výročních cen města  1. dubna v aule Univerzity Hradec Králové.

Na jubilejním plese mladých hradeckých umělců bavila kromě hudby i bohatá tombola

Hradec Králové - V sobotu byl velký sál hradeckého Adalbertina svědkem už 15. ročníku plesu Základní umělecké školy Střezina, který se letos navíc pyšnil bohatou tombolou plnou krásných kabelek. Jeden šťastlivec vyhrál dokonce dvě naráz: „Neříkejte to manželce, ale ty jsou pro kamarádky," vtipkoval šťastný výherce u stolu. Na ples dorazili nejen studenti a jejich učitelé, ale také rodiče a přátelé školy. Když potom začala kapela hrát osvědčené „hitovky" od Lucie nebo kapely Olympic, taneční parket se zaplnil do posledního místečka.

Dobrá zpráva…pro všechny
Cestujete rádi a spojujete poznání s jízdou na bicyklu? Pak by vás mohla zajímat čtvrteční akce v Salonu Královéhradeckém na Gočárově třídě v Hradci Králové. Martin Maštálek zde bude vyprávět o cestě na kole do Barcelony. Chybět nebude samozřejmě ani promítání, které doplní jeho slova. Začíná se v 18 hodin, vstup je zdarma. Přijďte se přesvědčit, že i vzdálenost téměř dvou tisíc kilometrů se dá zvládnout v sedle kola.