„Najdete zde na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv," lákají organizátoři z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti.

Na trzích si můžete vybrat řeba z široké palety masných výrobků a uzenin – od šunky, grilovacích, šunkových a zvěřinových klobás přes lahůdkové párky až po libové tlačenky, chutné jitrničky nebo produkty z hovězího a rybího masa, včetně těch uzených z Chlumce.

Svoji domácí sezonní produkci dovezou a představí rovněž zelináři. Farmářské trhy nabídnou i takové produkty, jaké v běžné obchodní síti nenajdete, jako jsou výrobky z ovčího mléka nebo delikátní a vysoce zdravé tvarohové a kozí sýry, brynza a oštiepky.

Pro ty, kteří jsou spíše na sladší, budou k dispozici valašské frgále, koláče, vánočky nebo třeba produkty z medu včetně lahodného medového piva a medové kosmetiky.