„V pátek po práci už se nám nechtělo, tak jsme si řekli, že se půjdeme podívat až v sobotu a vezmeme i děti," svěřila se Petra Kaňová. Na děti organizátoři nezapomněli a připravili jim bohatý program jako stavění stavebnic nebo hry s vláčky. Kromě stánků zámků, hradů, cestovních kanceláří a královéhradeckých věnných měst byla v sobotu na veletrhu k vidění také show plná zábavných experimentů.

Některé linky MHD v Hradci mění trasy

Hradec Králové - Pokud cestujete městskou hromadnou dopravou, tak nebuďte překvapení, pokud spoj nepojede obvyklou trasou. Na Slezském Předměstí v Hradci totiž v pondělí startuje uzavírka Jižní ulice, která zkomplikuje jízdu linkám 5, 11, 17, 25, 25Š, 33, 51 a 52. Kvůli uzavírce ulice Petra Jilemnického také mění trasu linka číslo 15, zajíždět nebude na čas k zastávce Plotiště kostel, Plotiště U Doležalů a Plotiště U Žídků.

Dobrá zpráva…pro milovníky kvalitního umění

Hradec Králové - Salvador Dalí, Joan Miró, Pablo Picasso, Victor Vasarely i Andy Warhol. Novou výstavu těchto světově proslulých umělců právě chystá hradecké Galerie Koruna, která sídlí v Rokytanského ulici. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu v 18 hodin a kromě řady grafik se můžete pokochat i keramickými díly Salvadora Dalího. Výstava potrvá do 18. dubna. Otevřeno je každý všední den od 10 do 13 hodin a odpoledne od 14 do 18 hodin. Na výstavu můžete zajít i v sobotu od 11 do 16 hodin.

Michaela Zumrová