Jeho děj nás zavede mezi první československé basketbalisty. „Příbeh filmu se bude odehrávat před a po druhé světové válce. Hradecké nádraží představuje to ženevské z roku 1946," uvedl režisér snímku Radim Špaček, který si hradeckou „výpravnu" vybral pro její blízkou podobnost se švýcarským nádražím. „Až na tu věž je zdejší nádraží tomu ženevskému architektonicky velmi podobné," dodal režiér snímku, který by se na plátnech kin měl objevit 25. října.

Hlavní roli ve filmu svěřil Radim Špaček Filipu Březinovi, který zde ztvární mladého právníka a sportovce Frantu, jenž zahořel láskou k tanečnici Michelle (Patricia Volny), se kterou se seznámí na poválečném mistrovství Evropy v basketbalu v Ženevě. Michelle je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Kromě nich se ve filmu představí Zdeněk Piškula, Jan Hartl či Alena Mihulová. Roli prezidenta Antonína Zápotockého si „střihne" Jaromír Dulava. Basketbalového trenéra ve filmu ztvární Stanislav Majer.

Další hradeckou stopou snímku bude přítomnost Ondřeje Malého, který bude hrát funkcionáře. „Ze sedmdesáti procent bude film postaven na skutečných událostech. Obecně je to však film s příběhem o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky," dodal režiér, který bude mít ve filmu kromě Hradce Králové i Přelouč, Beroun či Sázavu.