Česko bude zpívat koledy už popáté! Ve středu 9. prosince se sejdeme v 18 hodin ve více než padesáti městech a obcích východních Čech. Společně si zazpíváme všem dobře známé koledy: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma. Na základě vašeho výběru dále zazní Jak jsi krásné, neviňátko a Pásli ovce Valaši. Zpívání zakončíme písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí.

S našimi čtenáři se potkáme na Pivovarském náměstí v Hradci Králové. Společně se všemi ostatními zde zazpívá Český chlapecký sbor. „Už vše máme z větší části připravené, budeme mít ještě dvě zkoušky malých dětí, dvou skupinek po osmi," říká Martin Sedláček z Českého chlapeckého sboru.

Se staršími žáky sbor v příštím týdnu zamíří ještě do Krakova. Písně, které budou zpívat na Česko zpívá koledy, zařadili do svého repertoáru.

Večerem provede dvojice z Českého rozhlasu Hradec Králové. O svařené víno zdarma se postará Hotel Černigov. Pódium a ozvučení zapůjčí Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, která se na akci také podílí.

V Bydžově chystají koledy i Rybu

Nový Bydžov rozezvučí sbor a obyvatelé na Masarykově náměstí u vánočního stromu před radnicí. I zde jsou přípravy v plném proudu. V 18 hodin započne zpěv předepsaných koled. Poté přijde na řadu Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

Letos město poskytlo také zastřešené pódium. „Už se účastníme třetí nebo čtvrtý rok, začínali jsme úplně skromně u vánočního stromku, rozdali jsme koledy a zpívali bez ozvučení. Postupně vše zdokonalujeme. První ročníky byly ale nesmírně dojemné," sděluje Zdeňka Rudolfová z Nového Bydžova.

Chrámový sbor, který zastřešuje spolek Laurentius má tak možnost předvést své kouzlo i na veřejnosti mimo kostelíček. Ohlas má akce každoročně veliký. „Lidé nás už teď zastavují a ptají se, jestli budeme zpívat, odezva je velmi příjemná," dodává Zdeňka Rudolfová.

Chcete s námi i letos zpívat koledy? Buď zavítejte přímo na naši akci v Hradci Králové nebo přihlaste svou obec na webových stránkách ceskozpivakoledy.cz a zazpívejte si na náměstí, u kapličky či na vám blízkém místě.

Po přihlášení vám zašleme e-mail, kam můžete posílat své příspěvky.