Kartu, která slouží například jako lístek do MHD, vstup na koupaliště Flošna, do aquaparku nebo například do knihovny, nabijete na jeho internetových stránkách.  Platba je zaregistrována do 60 minut, peníze se fyzicky na kartu zapíší při jejím přiložení k libovolnému odbavovacímu terminálu ve vozidlech MHD. Následným přiložením karty se pak provede úhrada objednaného druhu jízdného – tak jak jsou cestující zvyklí.

„Internetové dobíjení zjednoduší především nákup předplatných časových jízdenek a plnění elektronické peněženky městské karty," vysvětlil vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna. Kromě toho umožní systém zjistit aktuální informace o kartě včetně její platnosti, výši finančního zůstatku, nastavit si lze také upozornění na konec platnosti časové jízdenky.

Dosud si mohli zákazníci své karty dobíjet ve třech zákaznických centrech a v šesti automatech, tato možnost jim zůstává i nadále. Městské bezkontaktní čipové karty byly v hradecké MHD zavedeny od roku 2006. Od té doby jich bylo vydáno už více než 130 tisíc, v aktivním provozu jsou v současné době u zhruba 70 tisíc zákazníků.