„Diskuze je potřeba, je to přece největší investice města," řekl v Centrálu Martin Hanousek, opoziční zastupitel hájící barvy politické strany Změna pro Hradec. „Ale tato byla pokažená," dodal.

On i jeho souputníci jsou hlasitými odpůrci Parku Malšovice, přesto se v názoru na akci v Centrálu prakticky shodnou s Richardem Juklem, ředitelem klubu a příznivcem spojení arény s komerčním centrem.

Co si myslíte o Parku Malšovice? Napište názor
Chcete se zapojit do diskuze
o Parku Malšovice, jehož součástí by měl být i nový fotbalový stadion? Není problém…
Příspěvky pište na adresu 
jiri. fejgl@denik.cz, na webové stránky hradecky.denik.cz či 
na  facebookový profil Hradeckého deníku.

„Debata nebyla o konstruktivním řešení," hodnotil bývalý hráč prvoligového týmu. „Bylo to umocněné výkonem moderátora a na konec vzplály emoce našich fanoušků. I když se jim ani moc nedivím, když je moderátor první druhou větou nazve lůzou," připomněl přestřelku.

Proto je tu akce, jež má ozřejmit názory zainteresovaných i veřejnosti.

První částí projektu nazvaného Debata Deníku bude seriál rozhovorů. Jako respondenty jsme vybrali odpůrce stavby, její zastánce – a také jednoho neutrála, architekta Tomáše Vymetálka, jenž má jako tvůrce nového územního plánu dozajista co říct k chystané akci.

Druhou částí budou příspěvky čtenářů, které uveřejníme v Hradeckém deníku, na jeho webové stránce i na facebookovém profilu.

První díl Debaty deníku vyjde v úterý, poslední v sobotu.

Pět zasvěcených, pět rozhovorů

Hradecký deník chystá na příští týden pět rozhovorů s lidmi, kteří mají co říct o problematice stavby Parku Malšovice.
Dva z nich jsou příznivci jeho stavby, dva odpůrci – a poslední stojí v pozici neutrála.

Příznivci:

Richard Jukl
Ředitel fotbalového klubu se stavbou nového stadionu zabývá už osm let. Ve stavbě obchodního centra vidí příležitost, jak zlepšit finanční situaci klubu.

Olga Humlová
Ředitelka HB Reavis, developerské firmy, jež by měla stavět obchodní centrum nazvané Arkády. Její společnost vstoupila do projektu na konci minulého roku.

Odpůrci:

Martin Hanousek
Zastupitel za Změnu pro Hradec brojí proti stavbě obchodního centra dlouhodobě. Tvrdí, že je pro město mnohem výhodnější postavit stadion ve své režii.

Jan Čížek
Architekt ze sdružení Kruh pro občanskou společnost je méně radikální, při debatě v Centrálu nabízel střední cestu, tedy menší obchodní centrum.

Neutrál:

Tomáš Vymetálek
Architekt a tvůrce nového územního plánu města tvořil 
například areál na Bavlně. Z profesní pozice i kvůli zájmu 
o sport má určitě co říct.