Slavnost je spojena s přijímáním budoucích prvňáčků do řad námořníků ZŠ Sion, aby se od září mohli vydat na objevnou cestu po světě. Je také příležitostí k ocenění rodičů i dětí za zvláštní výkony, jako je různá pomoc rodičů škole či umístění jejích žáků v závodech a soutěžích.

Součástí slavnosti je rozloučení s žáky devátého ročníku, kteří připravují pro ostatní děti spoustu soutěží a her, aby se s nimi rozloučili.

Na závěr slavnosti se uskuteční zahradní party, která je příjemným zakončením školního roku, a kde je prostor k tomu dát si něco dobrého a popovídat si.   (rez)

U Labe zaparkují americké vozy. Zkusit můžete i netradiční sport

Hradec Králové - Máte rádi americká auta a zároveň muziku? Pak by vás mohla zajímat páteční akce v music baru NãPLAVKA na náměstí 5. května. Od osmnácti hodin zde začne velká jízda. K vidění budou pravé americké „bouráky", budete si moci také zkusit paddleboarding nebo kouknout na taneční vystoupení. Vše završí taneční afterparty s DJ´s a hudebníky v rytmu funky, jazzu a hip hopu.

Paddleboarding je vodní sport, při kterém jezdec na prkně podobném surfovému longboardu používá k pohybu vpřed dlouhého pádla.  Zapojit při něm musíte celé tělo, ale i mysl. Historie paddleboardingu začíná kolem roku 1960, kdy surfaři z Havaje pádlovali na svých longboardech s fotoaparáty na místa, kde se turisté učili surfovat a fotografovali je při jejich počínání. Pádlovat na surfovém prkně, však již napadlo domorodce z Velikonočních ostrovů o mnoho dříve. Hlavní odlišností novodobého paddleboardingu je, že jezdci už nevyhledávají jen vlny, ale i řeky a jezera.   (jap, wp)