Kandidátku Hradeckého demokratického klubu (HDK) povede stejně jako v minulých volbách lékař Zdeněk Fink.

V čele kandidátky TOP 09 bude náměstek Jindřich Vedlich, ODS do voleb povede náměstek Martin Soukup. Náměstkyně Anna Maclová (KDU-ČSL) bude kandidovat za uskupení Koalice pro Hradec.

Náměstek Josef Krofta, který kandidoval za Volbu pro město, se objeví na kandidátce HDK.  „Parta kolem  Hradeckého demokratického klubu mi je nejsympatičtější," řekl už dříve.

Hradeckou kandidátku hnutí ANO povede proděkan pro studijní záležitosti hradecké univerzity Václav Víška. Sociální demokraté oznámili, že lídrem kandidátky bude vrchní inspektor České obchodní inspekce  Milan Jaroš. V čele kandidátky KSČM bude současný zastupitel Lubomír Štěpán, který usiluje o hlasy voličů také v senátních volbách. Kandidátku Změny pro Hradec, Strany zelených a dalších subjektů povede současný zastupitel Adam Záruba.

Lídrem kandidátky subjektu Doma v Hradci bude lékař a podnikatel Jan Hýsek. Starosty a nezávislé povede ředitel hradeckého Sionu Denis Doksanský. Svobodné by měl do komunálních voleb vést Jakub Frydrych, alespoň to uvádějí na svém webu.