Lidé na kolečkových bruslích si tak budou moci cestu od Lesního hřbitova kolem hájovny U dvou šraňků prodloužit o téměř tři kilometry.

Do Bělečka zbude neopravený kus

„Rekonstrukce začne začátkem června, kdy lesy předají specializované firmě staveniště. Práce, které mají skončit nejpozději do 30. července, umožní jízdu po rovném povrchu na kolech i bruslích o 2,7 kilometrů dále než dosud," uvedl Martin Černý z kanceláře primátora.

Dvě stě metrů, které zbývají do Bělečka, patří jinému majiteli. Proto silnice nový povrch zatím nedostane. O převodu pozemku už se však jedná, takže k protažení asfaltového povrchu až do Bělečka by mohlo dojít možná příští rok.

Letošní práce na opravě další části Hradečnice přijdou na zhruba čtyři miliony korun. V místě, kde je prudší stoupání a klesání, vzniknou kvůli bezpečnosti cyklistů i bruslařů dva zpomalovací retardéry a zábradlí.

Vznikne pro bruslaře okruh lesem?

Dobrou zprávou pro příznivce pohybu je dlouhodobá vize magistrátu a Městských lesů Hradec Králové. Cílem je protažení Písečnice ke Stříbrnému rybníku a následné vybudování stezky po Smiřické hrázi až ke Zděné boudě. Tím by byl vytvořen dlouhý a souvislý okruh.

Došlo by také k zlepšení přístupu hradeckých lesů z dalších linek městské hromadné dopravy a v neposlední řadě k lepšímu bezbariérovému pohybu v lesích. Investice takového rozsahu by podle předběžných odhadů vyšla na dvacet milionů korun.