Nové vozy a uniformy pro hradecké strážníky vyjdou na přibližně 4,5 milionu korun včetně DPH, částku na svém úterním zasedání schválili radní města. Informovala o tom mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Rohlíčková.

„Městská policie v Hradci Králové funguje více než třicet let a za tu dobu se strážníkům podařilo zachránit řadu lidských životů, vyřešit nespočet případů a uchránit majetky v řádech milionů korun. Abychom i nadále mohli zachovávat tak vysoký standard jejich práce, je třeba jim zajistit odpovídající pracovní pomůcky. Ať už se jedná o nové uniformy, které by měly poskytnout pohodlí v letním i zimním období, nebo nové vozy, které budou bezpečné a sníží věkový průměr vozového parku,“ říká primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Osamělý střelec vtrhl do budovy Lékařské fakulty v Hradci Králové. Na situaci, kterou známe spíš ze Spojených států, cvičili policisté, hasiči a záchranka.
Uteč, schovej se, bojuj! Policisté cvičili zásah proti střelci na univerzitě

Městská policie nyní disponuje patnácti vozy, tři z nich nahradí nová SUV. „Předpokládáme, že se bude jednat o SUV Škoda Karoq, která už ve vozové flotile jsou a máme s nimi dobré zkušenosti. Tato tři nová auta bychom chtěli využít zejména pro výjezdovou skupinu na tísňové volání,“ uvádí ředitel Městské policie Hradec Králové Martin Žďárský.

Koupě vozů vyjde na více než 2,5 milionu korun včetně DPH. Tato auta budou speciálně upravena pro užívání městskou policií. Poprvé by to terénu mohla vyrazit začátkem příštího roku.

Nejdříve se opraví úsek od ulice Na Hrázce ke kempu Stříbrný rybník. Ilustrační foto.
V hradeckých lesích se budou opravovat asfaltové cesty. Práce začnou ve čtvrtek

Vedle této novinky čeká městskou policii také změna uniforem, a to jak slavnostních, tak pracovních. Celkem se jedná o sedmdesát kusů nových uniforem, které budou určené pro vedení městské policie a čestnou jednotku.

„Strážníci městské policie získali nové pracovní uniformy před čtyřmi lety, kdy se změnil i jejich design. Uniformy vedení jsou staré více než patnáct let a rozhodně si už obměnu zaslouží,“ doplňuje ředitel Žďárský. Nové uniformy by mohli městští strážníci obléknout už na podzim.