Zatímco parkoviště u fakultní nemocnice, které hradecká radnice zaplatila z peněz získaných od společnosti CTP, je hotové, dostavba hal na výpadovce na Třebechovice vázne. Firmě totiž stále chybí platné stavební povolení. Podle regionálního ředitele společnosti CTP Štěpána Morkese chce developer získat všechna potřebná stanoviska a povolení ještě do konce letošního roku a konečně zahájit dostavbu hal. „Budeme velmi rádi, a uděláme pro to vše co můžeme, když se nám podaří v ideálním případě získat stavební povolení do konce letošního roku a zahájit tak dostavbu našich hal. V pesimističtější variantě předpokládáme získání stavebního povolení, a pak zahájení stavby, na jaře roku 2021,” řekl Deníku Štěpán Morkes, který se minulý týden sešel i s primátorem Hradce Alexandrem Hrabálkem: Na tomto jednání vedení města informoval o dalších krocích.

Z lokality Plachta v Hradci Králové.
Proti silnici přes přírodní památku Plachta brojí petice

„Oceňuji snahu společnosti CTP řešit dostavbu hal co nejrychleji, to si přejeme opravdu všichni. Budu velmi potěšen maximálně rychlým řešením tak, aby CTPark v Hradci Králové byl dokončen a mohl fungovat podle představ společnosti CTP i města Hradec Králové,“ nechal se po schůzce slyšet primátor města.

Radši zbourat

Ne všem se však snaha CTP líbí. Svoji nevoli s plánem vyjádřili i čtenáři Deníku ve facebookové anketě. Zde se valná většina respondentů vyjádřila, že by byla raději, kdyby torza hal zmizela.

Ilustrační foto.
Hradec rozdělí milion korun na vzdělávací projekty

„Vraťme se na začátek. Pokud platí zákony a tato hrůza byla uznána jako černá stavba bez povolení (pominu oficiální a spekuluji i o neoficiálních úplatcích), pak mělo být nařízeno odstranění nepovolené stavby. Tečka,“ uvedl například jeden z diskutujících Pavel Forelsket. Podobného názoru je i Mirka Benešová: „ Zbourat a uvést do původního stavu, myslím, že opičáren montovaných je tu dost, jako odstrašující by nám mohlo byt okolí Prahy!“ Niť suchou nenechala na developerovi ani Markéta Hloušková Kopecká: „Na všechny stejný metr. Černou stavbu měli zlikvidovat, vše vrátit do původního stavu. A jestliže chtějí stavět, sehnat si patřičná povolení.“

Hradečtí studenti vynalezli novou aplikaci.
Hradečtí studenti vynalezli novou aplikaci