Doposud se na hřišti plném značek, přejezdů a semaforů proháněli pouze hradečtí školáci při dopravní výchově, už na jaře si ho však budou moci užívat i ostatní děti. Takových „otevřených" hřišť je v Hradci přes dvacet a fungují vždy od dubna do října. To nové třebešské město zpřístupní všem po zhruba roce a půl příprav.

Nejdřív dostavět a zkolaudovat

Když se loni v září vedle fotbalového hřiště Sokola v Třebši nové dopravní hřiště slavnostně otvíralo, bylo ještě rozestavěné a děti na něm dlouho nepobyly. Chyběly učebny pro školy a zázemí pro preventisty, řešil se také provozní řád. Ještě za přítomnosti stavbařů na něm strážníci začali školní výpravy učit v dubnu, v létě se pak prostory úspěšně zkolaudovaly. Od 1. října se tam následně přestěhovalo celé Oddělení prevence kriminality hradecké městské policie.

„Zázemí nabízí pro realizaci přednášek moderně zařízené výukové učebny. Právě zde budeme probíhat veškerá přednášková, výuková i poradenská činnost tohoto oddělení," potvrdila mluvčí hradeckých městských strážníků Eva Kněžourová.

Výuka pro školy na hřišti zdarma

Přednášky a besedy s dopravní tematikou a výuku na dopravním hřišti nabízí městští preventisté zdarma všem hradeckým školám – jen loni uskutečnili na 120 přednášek pro skoro dva tisíce dětí. Zájem je tedy velký a staré dopravní hřiště u malšovického stadionu už potřebám škol ani policistů nevyhovovalo. I proto výstavbu nového dopravního hřiště přivítali:

„Dopravní hřiště svou podobou odpovídá realitě, se kterou se školáci setkávají denně na ulici. Jsou zde řízené světelné křižovatky, železniční přejezdy, kruhové křižovatky, stezky pro chodce, cyklisty a všechny možné dopravní varianty a situace, se kterými se děti ve skutečném provozu mohou setkat," chválí si dopravní hřiště mluvčí strážníků Eva Kněžourová.