Když se loni v polovině září s velkou pompou otvíralo zbrusu nové a moderní dopravní hřiště v hradecké Třebši, pobíhaly po tamních umělých kopečkách, kruhových objezdech a železničních přejezdech desítky dětí. Po dvou hodinách se ale jeho brány zase zavřely a děti odešly – chybělo totiž potřebné zázemí pro školy jako jsou učebny nebo šatny.

To byla přitom jedna z výtek na adresu starého dopravního hřiště v Malšovicích blízko „lízátek". Tam mohla z důvodu chybějícího zázemí pro školy probíhat výuka pouze v teplých letních měsících a na většinu škol se tak nedostalo.

Výuku zahájí strážníci v dubnu

Nicméně v Třebši se učit začne, úplně první oficiální výuka už má i své datum: „Letos budeme zahajovat dopravní výuku na dopravním hřišti 21. dubna, kdy dorazí žáci Základní školy Milady Horákové. Pak už bude výuka probíhat denně až do konce školního roku," potvrdila mluvčí hradeckých strážníků, kteří tamní výuku povedou, Eva Kněžourová.

Zároveň dodala, že slibované zázemí v podobě učeben a šaten zatím k dispozici nebude. „Sokol Třebeš nám ale umožní využívat jejich zasedací místnost k výuce, v případě nepříznivého počasí," dodala.

S hřištěm mají přitom zastupitelé ještě plány, už při jeho otevření loni na podzim dala náměstkyně primátora Anna Maclová najevo, že pouze u dopravní výuky by hřiště zůstat nemělo.

„Zatím bude k dispozici pouze školám, to ano. Do budoucna, až se úplně dokončí, ho ale plánujeme otevřít široké veřejnosti v rámci projektu Otevřených hřišť," prozradila.

Kdy se hřiště dočká zázemí pro školáky, město zatím neuvedlo.

Michaela Zumrová