Dětské hřiště. To je příčina sporu, který se rozhořel mezi manželi Křesťanovými a obcí Vysokou. Příští týden by se účastníci rozepře měli sejít a jednat spolu se zástupci hradeckého magistrátu. Více než rok a půl trvající svár je už pro obě strany únavný.

„Chceme najít řešení včas. Vysoká by do několika let měla mít více jak dvojnásobek obyvatel, to by pro nás byla situace opravdu neúnosná. Napsali jsme obecnímu úřadu dvanáct dopisů. Nepřišla nám ani jedna odpověď. Bývalý starosta nám dokonce řekl, ať si barák postavíme jinde,“ řekla Zuzana Křesťanová.

Právě pod okny jejího domu nechala obec nainstalovat pět herních prvků. Děti, které si na nich hrají, podle Křesťanových způsobují hluk, který je obtěžuje. Manželé se proto obrátili na hradecký magistrát, který nařídil, aby obec hrací prvky odstranila. Jeho rozhodnutí ale zrušil krajský úřad s odůvodněním, že hluk na hřišti nezpůsobuje obec, ale děti. A spor se táhne dál.

Starosta Vysoké nad Labem Jiří Horák přesunutí prvků na jinou část hřiště jako řešení problému odmítl. „Zastupitelé rozhodli, že se prvky přesunovat nebudou. Vlastně ani není kam,“ vysvětlil důvod Jiří Horák.