„O Žlutého psa jsme usilovali už vloni, ale jeho účast nebyla možná. Ondřej Hejma tehdy natáčel SuperStar, kde seděl v porotě,“ vysvětlila Ludmila Trávníková z Městského kulturního střediska ve Smiřicích. Ondřej Hejma se své premiéry na festivalu nemohl dočkat. „Těším se, je krásné počasí a přišlo dost lidí. Zahrajeme to nejlepší co máme,“ řekl nám před vystoupením. Smiřickému publiku Žlutý pes nejen zahrál a zazpíval, ale předvedl i světelnou show.

Velký úspěch sklidil rovněž Fleret s nestárnoucí Jarmilou Šulákovou a samozřejmě tradiční účastník Smiřického hrnce, hradecká Lokálka. „Ve Smiřicích jsme už asi po desáté. Cítíme se tady jako doma. Je to kousek od Hradce, lidé nás tu znají a písničky většinou zpívají s námi. Publikum je bezvadné,“ svěřil se nám František Zapadlo z Lokálky.


O dobrou zábavu zhruba 450 posluchačů se na smiřickém fotbalovém stadionu dále staraly Kaluže, Pidilidi, Do větru, Svítání, Majerovy brzdové tabulky nebo duo Mirek Paleček a Michael Janík.

Škoda, že přišlo „jen“ 450 lidí. Letošní ročník festivalu, který se za dobu své existence konal také na zámku nebo v průmyslové hale, byl podařený. „Někoho možná odradil ranní déšť,“ domnívá se Ludmila Trávníková.