Zatímco minulý týden jsme čtenáře na těchto stránkách seznámili s pravidly soutěže a představili fitness centrum Stars gym, do kterého budou soutěžící docházet, dnes konečně představíme šest odvážných, kteří absolvují dvouměsíční „hubnoucí maraton“ pod vedením Petry Chalupové a Adama Kejzlara.

Na první setkání do fitness centra Stars gym dorazilo v pondělí pět žen a jeden muž. Dagmar, Dana, Kamila, Dominika, Jaromíra a Petr si zde vyslechli co je v nadcházejících osmi týdnech čeká.

„V první řadě se budeme snažit dát soutěžící zdravotně do kupy. To znamená odblokování krční, hrudní a bederní páteře a také posílení páteřního pouzdra. V druhé fázi přejdeme na kardiostimulační cvičení, díky kterému oživíme svalové tkáně a připravíme netrénované tělo na zvládání zátěže při cvičení na fitness strojích,“ říká fitness trenér Adam Kejzlar.

Oba trenéři připravili pro účastníky hubnoucího klání třikrát týdně trénink pod jejich vedením. „Budeme rádi, když si soutěžící přijdou sami zacvičit i mimo domluvené tréninky. Buď do posilovny, nebo na aerobik, pilates nebo zumbu. Vstup do posilovny i na lekce cvičení mají po celou dobu akce zdarma,“ říká Adam Kejzlar.

Pro správné zhubnutí a zformování těla nestačí pouze cvičení. Důležitou součástí je také správná strava. Trenéři proto pro své svěřence sestavili jídelníček. „Nejedná se o dietu, ale o návod, jak se správně stravovat, jak často jíst a co jíst. Podle zásad tohoto jídelníčku se můžete stravovat celý život, aniž by vám hrozil jo-jo efekt,“ říká Petra Chalupová.

S našimi šesti soutěžícími se budou čtenáři Deníku setkávat pravidelně každý týden ve čtvrtek. Budeme vás informovat o aktuálním dění v posilovně, o hubnoucím úsilí, úspěších, ale i problémech, které se v rámci dvouměsíční akce jistě vyskytnou. Je důležité poznamenat, že hubnoucí akce není závodem o ztracení nejvíce kilogramů. Spíše jde o to ukázat našim soutěžícím a čtenářům jak na to.

KAROLÍNA KARPAŠOVÁ

ČTĚTE TAKÉ:
Kila čtenáři ztratí ve Star's gymu /foto a představení posilovny/
Zhubněte s Deníkem do jarních šatů /pravidla soutěže/
Nežrat, jen s rozumem jíst /fejeton, rady doktorky/

Soutěžící:

DAGMAR ABDEL AA POPOVA, 34 let, kadeřnice z Hradce Králové, co ráda cestuje. Do soutěže se přihlásila, protože by ráda zhubla a vylepšila si postavu. Přestože ještě pořádně neví, co ji čeká, je jí jasné, že to nebude jednoduché, ale pořádná dřina.

DANA DĚDKOVÁ
, 31 let, administrativní pracovnice z Hradce Králové. Do soutěže se přihlásila proto, že by chtěla se sebou něco udělat, zhubnout, mít lepší náladu, poznat nové lidi a také si zlepšit zdravotní stav. Mezi její záliby patří příroda, zvířata a čtení.

KAMILA ŠÍROVÁ
, 18 let, studentka z Hradce Králové. Do Hubnutí s Deníkem šla kvůli tomu, aby se sebou něco udělala a zhubla. Dokázat, že když se chce, tak to jde. Doufá, že načerpá užitečné rady, jak správně cvičit a jíst, a že to celé k něčemu bude.

DOMINIKA MUCHOVÁ
, 18 let, studentka z Hradce Králové. V soutěži s Deníkem se bude snažit hlavně zhubnout, také se chce naučit správně jíst a účinným způsobem zpevňovat postavu. Doufá, že když hodně chce, že to dokáže.

JAROMÍRA DOSTÁLOVÁ
, 37 let, fakturantka z Hradce Králové. Do projektu Deníku ji tak trochu nasměroval manžel a také snaha se sebou něco udělat. Očekává, že se jí povede zhubnout. Také ji bolí záda, tudíž doufá, že jí to i v tomto směru pomůže.

PETR DOSTÁL
, 32 let, správce informačního systému z Hradce Králové. Přihlášení do soutěže považuje za dobrý nápad, i tak trochu z recese. Několikrát už se mu povedlo zhubnout, vždy ale shozená kila nabral zpět, tak doufá, že nyní se mu povede zhubnout dlouhodobě.