V taneční parket se v sobotu proměnil velký sál královéhradeckého kongresového centra Aldis. Na prknech pódia se představily formace jazzu, baletu, street dance, hip hopu, roztleskávaček a dalších. Dohromady bojovalo o vítězství přes 1500 tanečníků.

Uskutečnilo se zde východočeské regionální kolo Mistrovství České republiky, které pořádá Czech Dance Organization.

„Tanečníci v podstatě zúročili svoji půlroční práci, kdy byli zavřeni v tělocvičně. Po dnešní soutěži se skupiny rozdělují a pokračují ve svých kategoriích na mistrovství republiky, Evropy a případně světa," vysvětlil Zdeněk Zolman z taneční skupiny T-Bass, který sobotní den organizoval.

Nejsilnější kategorií byl street dance. Domácí T-Bass v něm měl sedmnáct  choreografií. „O tento styl je v současné době největší zájem. Obrovsky se vyvíjí společně s hudbou. České tancování se dá srovnávat se světovou špičkou. Zájem je ale také o jazzové a výrazové tance," dodal Zolman.

Minulý týden v Chrudimi začal osmý ročník Taneční skupiny roku, kde T-Bass ovládl všechny kategorie. „Loni jsme díky výhře v této soutěži mohli jet do New Yorku a letos je pro vítěze připravena stejná cesta," zakončil Zolman.