Právě se vrátil herecký a technický tým z turné na Moravě a druhý tým Hudebního divadla dětem ze západních Čech, aby v nejbližších dnech potěšilo divadlo společnými silami malé diváky také doma. Vždyť zápisy v kronice divadla, které si herci přivážejí, by měly obsahovat i domácí záznamy…

„Skvělé muzikály pro děti!" (Z koncertu pro veřejnost v Divadle opery a baletu Ústí nad Labem). „Včera jsme se zúčastnili představení Povídejme si, děti v Městském divadle v Novém Boru. Chtěli bychom vám alespoň touto cestou velmi poděkovat, neboť jsme byli my i děti představením nadšeni a už dlouho jsme tak povedené představení neviděli. Všem, kteří se na něm podílejí, patří náš obdiv." (Marcela Trpálková, ZŠ a MŠ Skalice u České Lípy).

V pátek 24. dubna se odehrála dvě představení nejnovějších, kouzelných pohádek Hrátky na pohádky ve Vamberku a začátkem tohoto týdne uvidí náchodské děti v Městském divadle  Beránek hned čtyři reprízy pohádek Josefa Čapka v podání zakladatelky divadla Michaely Novozámské a jejího hereckého kolegy Jana Pouchlého. Další nejbližší výchovné koncerty se uskuteční v květnu 2015 v KD Koruně v Hořicích a v Masarykově divadle Jičín.

Hudební divadlo dětem ještě do konce školního roku rozzáří svými hudebními pohádky a koncerty oči mnohých návštěvníků v dalších městech republiky a také slavnostně zahájí již šestnáctý ročník festivalu „Veselé léto" v pražském divadle Semafor. Děti i dospělý doprovod se má určitě na co těšit!

Michaela Novozámská