A je rozhodnuto. Rock for People v Hradci Králové zůstane ve své tradiční podobě. Změní se pouze datum. Místo července si teď fanoušci budou muset poznamenat 4. až 6. června.

„Slibujeme si od posunu, že stihneme více zaplněný Hradec," potvrdil informaci Michal Thomes, jeden z organizátorů RfP.

Změnu data město vítá a hovoří stejně jako organizátoři. „Festival v Hradci zůstane a jsme za to moc rádi.  Pro nás je červnový termín lepší, protože oproti červenci, kdy ve městě nikdo není, tak o měsíc dříve u nás studuje jedenáct tisíc vysokoškoláků a pět tisíc středoškoláků," uvedl primátor Zdeněk Fink.

Plzeň neostrouhala

I to je pro Hradec výhra, protože několik týdnů se spekulovalo, že se festival přesune do Plzně.

Tato informace se částečně potvrdila. Rock for People (RfP) sice v Hradci fanoušky znovu potěší. Plzeň ale zkrátka také nepřijde. Od 3. do 5. července se do západočeské metropole přesune část festivalu pojmenovaná jako Rock for People Europe. Na facebooku festivalu se na chvíli objevila informace, že plzeňská část získá více než desetimilionovou dotaci. To ale Thomes popírá.

„Náš festival obdržel nabídku, která se neodmítá, pozvaní stát se součástí prestižního projektu Plzeň 2015. Je pro nás velkou ctí, že jsme byli osloveni právě my a bereme to především jako ocenění naší dvacetileté snahy o tvorbu evropského festivalu a také trochu výzva vyzkoušet městský festival," dodal Thomes.

Vedení Plzně festival vítá s otevřenou náručí. „Mám z toho velikou radost. Akce bude uzpůsobená pro město a bude mít specifickou dramaturgii," neskrýval včera své nadšení Martin Baxa, náměstek plzeňského primátora pro kulturu. Kde bude RfP v dalších letech zatím organizátoři neprozradili.