Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do současné chvíle vydala kapela 11 řadových alb, řadu kompilací a také 1 DVD k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka. Turné ETC 40 má být oslavou a poohlédnutím se za uplynulými čtyřmi desetiletími kapely. Začíná se ve čtvrtek 4. června od 19.30 hodin v Letním kině Širák v Hradci Králové.

Drezúra tygrů, klauni a akrobati. Cirkus Andres se usadil u Aldisu

Hradec Králové - Drezúru sibiřských a zlatých tygrů, lvů, velbloudů a jiných zvířat, artisty, akrobaty či klauny v podání cirkusu Andres můžete vidět nedaleko kongresového centra Aldis v Hradci Králové. Cirkus Andres se v krajské metropoli zdrží do neděle 24. května. Navštívit cirkusový stan pro dva tisíce lidí a zhlédnout evropské turné s mezinárodním programem můžete ve všední dny od 17 hodin, o víkendu od 14 hodin. Ve čtvrtek je super akce. Kdo bude chtít, může se nechat vyfotit na velbloudu polaroidem. Pokladna a cirkusové ZOO jsou otevřeny každý den od 10 hodin. Dospělý za představení zaplatí 250 Kč, děti do 15 let 200 korun. Do lóže je jednotné vstupné 300 korun. Děti do tří let mají vstup zdarma.

Dobrá zpráva…pro všechny

Hradec Králové - Dvaadvacet tisíc korun dostane Středisko rané péče Sluníčko od Nadace České pojišťovny. Dvanáct tisíc korun vynesla dražba obrazu Cape Hradec Town v zimě od Pavla Matušky, která se uskutečnila v rámci akustického koncertu Petra Koláře se smyčcovým kvartetem.