Začaly prázdniny, mění se jízdní řád

Hradec Králové - Od pondělí si všechny školou povinní žáci a studenti středních škol mohou užívat celý týden jarního volno. Nezapomeňte, že až do pátku 13. března tak ve východočeské metropoli platí jiný jízdní řád městské hromadné dopravy – konkrétně jeho druhý sloupec s názvem Pracovní den omezení dopravy. Tento týden také nejezdí školní spoje. A to tyto linky: 5Š, 10Š, 12Š, 16Š, 23Š, 25Š, nejedou žádné výpomocné spoje a také linka 24R.

Den mozku: Nechte si otestovat ten váš

Hradec Králové - Chcete si otestovat vlastní mozek? Pak neváhejte a zastavte se v úterý ve Studijní a vědecké knihovně. „Pro návštěvníky je připravena neobvyklá ukázka metody tzv. intuitivního vidění. Tato pozoruhodná metoda dokáže všem, že vidět je možné i se zakrytýma očima," zve na akci Markéta Sýsová z hradecké  neurolaboratoře. Vyslechnout si můžete také zajímavou přednášku týkající se zdravé stravy pro náš mozek.  „Zdravá strava je všeobecně velmi diskutované, kontroverzní téma a věříme, že se do debaty zapojí i návštěvníci," dodává Sýsová. Oslavy Dne mozku začínají od 14 hodin, vstupné je zdarma.

Dobrá zpráva… pro milovníky kvalitní hudby

Hradec Králové - Dobrá zpráva pro všechny milovníky klasické hudby a jazzu. Nejde vám to dohromady? Pak se přijďte podívat v úterý do Městské hudební síně na vystoupení žijících legend Lubomíra Brabce, který klasickou kytaru představí ve své historické podobě od období renesance, přes baroko, romantismus až po současnost a Lubomír Andršta a jeho jazzové a bluesové skladby. Hodinu a půl trvající koncert začíná v 19 hodin, za vstupenku zaplatíte 360 korun.

Čtenářka píše: Co mi udělalo radost

Hradec Králové - Chtěla bych vám napsat o mé „spolupráci" s Technickými službami, a to s odborem Péče o městskou zeleň.

Chválím je za práci, jak se starají o vzhled Hradce Králové. Třikrát v rozmezí asi čtyř měsíců jsem je e-mailem poprosila o úpravu a úklid konkrétního místa v Labské Kotlině. Vždy ihned a neprodleně druhý den nastoupila četa pracovníků Městské zeleně a provedla práci na můj podnět.

Obratem jsem jim e-mailem poděkovala, protože pro mě je radostné, že jim podněty občanů Hradce Králové nejsou lhostejné.

Takto jsem se podělila o moji radost. Zdravím.   (Vlaďka Viktorinová)