Snad jen s tím rozdílem, že stříkačka v legendě je nakažená virem HIV nebo žloutenkou. Ta z Hradce už je zlikvidovaná a nikdo se o ni nepíchl.

Letos našli 425 kusů stříkaček

Na injekční stříkačku mezi zadními sedadly trolejbusu upozornili v pondělí odpoledne cestující hradeckým trolejbusem řidiče a ten přivolal městskou policii.

„Strážníci jehlu umístili do sběrného kontejneru a odvezli na operační pracoviště. Zde si ho vyzvednou pracovníci sdružení Laxus. Občanské sdružení se zabývá poradenstvím i terénní sociální prací v této oblasti a nalezený nebezpečný materiál odborně likviduje," popisuje další postup Eva Čížková, mluvčí hradecké městské policie.

Od začátku letošního roku bylo se ve městě našlo 425 stříkaček. Strážníci už několik let kontrolují dětská hřiště. Zaměřují se nejen na hřiště ale také na parky v centru a okraji města. Strážníci je procházejí a mluví s dětmi i jejich rodiči. V žádném případě se nemá na jehlu nebo jiný nebezpečný materiál sahat  a nálezce by měl hned zavolat strážníky.

„Narkomanů přibývá, přesto máme společně s Laxusem tuto problematiku pod kontrolou a Hradec patří v tomto směru stále k bezpečným městům," tvrdí Eva Čížková.