Další pokračování první fotbalové ligy se v Hradci Králové ponese ve dvou rovinách. Na pažitu „pod lízátky" budou „votroci" usilovat o bodový přísun do tabulky proti pražské Spartě a za jednacím stolem se bude rozhodovat o další budoucnosti hradeckého fotbalu. Nedělní klání totiž budou sledovat i zástupci možného italského investora v čele s finančníkem Alessandrem Barillim. „Tuto informaci mohu potvrdit. Italští zájemci přijedou do Hradce už v sobotu, kdy se večer setkáme a probereme další možnosti," uvedl hradecký primátor Zdeněk Fink. Uvedené další možnosti Deníku přiblížil předseda představenstva klubu Jan Michálek. „Při sobotním jednání by nám měl pan Barilli předložit konkrétnější nabídku a formulovat další způsoby spolupráce," uvedl Jan Michálek, který však prý nemá indicie, že by sobotní jednání vedlo k dlouho očekávanému cíli a podepsání konkrétních smluv.

„Bude to však posun, který určí další postup. Obě strany chtějí mít jistotu, že spolupráce bude fungovat. I proto se zdá, že se jednání vlečou," dodal Michálek.

Po dalším ligovém kole, kdy na hradecký pažit vyběhnou fotbalisté pražské Sparty, by mělo být jasněji o dalším působení italských investorů. Ti již několik měsíců  sondují situaci v hradeckém fotbalu a s městem jednají o strategickém partnerství. „Za ty týdny a měsíce jsme se zatím oťukávali a italským investorům jsme předali všechny potřebné podklady. Teď čekáme na zpětnou vazbu," řekl Deníku předseda klubu Jan Michálek s dodatkem, že město zatím počítá s tím, že by italský investor zatím převzal jen menšinový podíl v klubu. „Pokud by se spolupráce osvědčila, mohl by investor v klubu později převzít i majoritu," řekl nedávno Deníku ředitel klubu Richard Jukl. S touto vizí souhlasí i Jan Michálek, který se však domnívá, že italský investor do klubu nebude hned „sypat" peníze.

„Jejich nabídka je zatím formou know how, které by se mohlo projevit už v jarní části sezony. Oni taky nechtějí jít do něčeho neznámého," uvedl Jan Michálek s tím, že know how spočívá ve způsobu vedení mládeže, vylepšení struktury klubu a jeho zprofesionalizování.