Jeho enkláva byla totiž přítomna na nedělním utkání s pražskou Spartou (1:2). Kromě sledování utkání bylo cílem návštěvy i další sbližování s „votroky".

„S předvedenou hrou byli spokojeni. Jen je mrzelo, že naši hráči nevyužili nabízené šance. Nejvíc je však zamrzelo, že na konci zápasu sudí neodpískal jasnou penaltu v náš prospěch," řekl Deníku krátce po utkání předseda představenstva klubu Jan Michálek s dodatkem, že Italové dodrželi své slovo a k rukám primátora Zdeňka Finka předložili požadované podklady pro další vyjednávání.

Primátor Zdeněk Fink předání „nějakých" podkladů potvrdil, ale dál moc sdílný nebyl. „Zatím nic nového. Prostě něco dodali," uvedl primátor. O co nebyl sdílnější hlavní vyjednávač, o to více informací poskytl Jan Michálek. „Předané podklady nyní budeme prostudovávat a ještě do konce roku chceme mít další jednání," uvedl Jan Michálek s tím, že je vidět, že italský investor má o hradecký klub nadále enormní zájem „Ten projevuje už jen tím, že má zájem sem jezdit. A také oceňuje složení i předváděnou hru našich fotbalistů," doplnil informace předseda představenstva klubu.

I on sám ví, že veřejnost už chce znát a vidět nějaký posun. „Vím o tom, ale jednání nejsou a nebudou jednoduchá. Nechceme kývnout na první nabídku. Ještě nás čeká dlouhá cesta," doplnil Michálek a dodal, že je ještě moc bodů, kde se nenašel průnik zájmů. Týká se to například představ dalších možných investic do hradeckého fotbalu a podpory rozpočtu klubu. „Stále ještě nevíme, zda bude tato podpora v podobě nových hráčů nebo v nových sponzorech," uvedl Jan Michálek.