VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hradec hostí Dny pro Izrael

HRADEC KRÁLOVÉ - 11. ročník projektu Dny pro Izrael vyvrcholí koncertem Ondřeje Havelky a jeho orchestrem Melody Makers.

13.10.2007
SDÍLEJ:

Zpěvák Ondřej Havelka.Foto: DENÍK/Zdeněk Hejduk

Dny pro Izrael 2007 vrcholí

A to slavnostním galavečerem - už tuto neděli 14. října v19,30 h ve velkém sále Kongresového centra Aldis, který se pro tento večer vrátí do 30. let minulého století, do doby černobílých filmů, galantních pánů a elegantních dam – zkrátka do časů báječného swingu. Do Hradce Králové ho přivezou Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, „orkestr“, který klade velký důraz na dobové image.

Během koncertu zazní například písně George Gershwina, Jaroslava Ježka či pánů Voskovce a Wericha. Návštěvníci se mohou těšit na živou show, autentické provedení písní, ale také na stepařská a taneční čísla Ondřeje Havelky.

Galavečer Dnů pro Izrael není jen kulturním zážitkem pro fanoušky swingu. Jako každoročně se koná pod záštitou izraelského velvyslance vČR, JE Arie Araziho a pravidelně se ho účastní mnoho osobností společenského, politického i kulturního života zcelé ČR.

Před začátkem koncertu budou mít návštěvníci možnost shlédnout výstavu fotografií izraelské fotografky Šai Ginottové, která na své cestě Evropou dorazila i do České republiky. Od pondělí 15. října až do 2. listopadu bude výstava umístěna ve foyer nové budovy Univerzity Hradec Králové.

Více než pět set studentů základních škol a také Biskupského gymnázia se zúčastnilo besedy na téma holocaustu, jež se konala včera dopoledne v kině Centrál. Přednášku vedl Pavel Werner, který sám přežil koncentrační tábor a pro úplnost doplnil vyprávění filmovými ukázkami. Beseda byla součástí akce Dny pro Izrael a večer ji doplnilo promítání filmu Obchod na korze, který byl v Československu po dobu dvaceti let zakázaný.

Dny pro Izrael 2007 – čtvrtek 11. října

Vkině Centrál se ve čtvrtek 11. října od 9 a 11 hod rozproudí besedy na téma holocaustu s místopředsedou Terezínské iniciativy Ing. Wernerem, určené především žákům královéhradeckých základních škol. Ing. Werner, který sám přežil koncentrační tábor, přednášel také vrámci loňského ročníku Dnů pro Izrael. Tentokrát se jeho vyprávění, doplněného o filmové ukázky, zúčastní přes pět set dětí a studentů.

Od 20 hod bude vartkině Centrál vrámci filmového klubu uveden oscarový film Obchod na korze. Slovenský snímek režisérů Elmara Klose a Jána Kadára zroku 1965 obdržel ve stejném roce oscara za nejlepší zahraniční film. Hlavní představitelka byla nominována na oscara za nejlepší ženský výkon. Film byl oceněn mimo jiné také vCannes a vjubilejní Anketě 2000, ve které slovenští filmoví novináři a kritici hlasovali o nejlepší slovenský a zahraniční film století, získal Obchod na korze první místo v kategorii Nejlepší slovenský hraný film. Hlavní role si zahráli Ida Kaminska a Ján Kroner.

Největší akcí celého týdne bude galavečer, který se uskuteční vneděli 14. října od 19,30 h ve velkém sále Kongresového centra Aldis. Hlavními účinkujícími budou Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Na místě bude také možné shlédnout výstavu fotografií Šai Ginotové, izraelské fotografky a bioložky. Vstupenky je stále možné zakoupit vpředprodeji.

GOLDFLAM PŘEDSTAVIL HITLERA
DOMA U HITLERŮ. Pod tímto názvem se skrývá poslední kniha Arnošta Goldflama, plná nadsázky a černého humoru o každodenních strastech rodiny Adolfa Hitlera, ze které včera odpoledne předčítal více než stovce návštěvníků Univerzity Hradec Králové. Autorským čtením, jako první velkou akcí, byl zahájen týden Dnů pro Izrael, které pořádá sdružení Sion. Arnošt Goldflam se posluchačům představil nejen coby spisovatel, ale také jako herec kterým je díky svému typickému vzhledu a jako režisér hry Dámská šatna, jenž uvádí Klicperovo divadlo. Foto: Deník/ David Taneček


Klezmerové odpoledne – sklezmerem naplno

Klezmerové odpoledne aneb sklezmerem naplno – seznámit se stímto typickým židovským hudebním stylem a nejen sním mohou všichni zájemci i náhodní kolemjdoucí ve středu 10. října od 15 h na Baťkově náměstí.

Vrámci projektu Dny pro Izrael tu vystoupí hned tři nejznámější české klezmerové skupiny – pražští Trombenik a Klezmerim a prostějovský Létající rabín. Náměstím tak zazní stylová temperamentní hudba vjidiš, ale také třeba písně amerických židů.

Ale nezůstane jen u muziky. Připraveny jsou ochutnávky originálních a u nás nepříliš známých izraelských vín, židovských kulinářských specialit zkuchyně šéfkuchaře restaurace U České koruny Tibora Kubányiho a také grilovaného jehněčího masa.

Slovo klezmer označuje odvětví židovského folklóru, který má kořeny ve východní Evropě a v ortodoxním židovství. Původní klezmeři byli nájemní židovští hudebníci, hrající nejen židům na svatbách i při jiných příležitostech. Typický klezmer byl založen na instrumentální improvizaci smyčcových nástrojů, cimbálu a bubnu, postupně se přidaly dechové nástroje a dnes už typická tahací harmonika. Klezmerová muzika je velmi energická, výrazná, shumorným nádechem. Texty bývají vhebrejštině, často vjidiš a také vangličtině evropských přistěhovalců do Ameriky. Mísí se vní i prvky orientální.

Pro skupinu Klezmerim je charakteristická instrumentální hudba, Létající rabín se snaží zvukově co nejvíce přiblížit svým dávným předchůdcům. Na kontě má celou řadu koncertů a dvě CD. Pražští Trombenici mají rádi taneční tempo, syrový zpěv a šumařské pojetí svého vystoupení.

Klezmer posune posluchače do jiné doby. Dýchne atmosférou 30. let 20. století, donutí vás podupávat do rytmu a ještě dlouho zní vhlavě. Jak praví Talmud, klezmeru není nikdy dost.

Týden izraelské kuchyně, besedy na téma holocaustu pro školáky, projekce filmu Obchod na korze či výstava fotografky Šai Ginottové. To je část programu 11. ročníku Dnů pro Izrael, které dnes v Hradci začínají.

Jedním z vrcholů bude autorské čtení s besedou oblíbeného spisovatele a herce Arnošta Goldflama, který do města dorazí zítra. Hlavní událostí pak bude v neděli slavnostní galavečer v Aldisu spojený s koncertem Melody Makers Ondřeje Havelky.

Začínají Dny pro Izrael 2007

V příštím týdnu bude vHradci Králové zahájen 11. ročník projektu Dny pro Izrael. Již nyní organizátoři zaznamenávají zvýšený zájem o vstupenky na jeho galavečer, který se uskuteční vneděli 14. října od 19,30 h ve velkém sále Kongresového centra Aldis. Hlavními účinkujícími budou Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.

Celý projekt odstartuje vúterý 9. října autorské čtení sbesedou oblíbeného spisovatele, herce, režiséra a dramatika Arnošta Goldflama. Fanoušci tohoto autora budou mít možnost se sním setkat hned dvakrát, a to ve 14 h ve foyer nové budovy Univerzity Hradec Králové, kde je pobaví svou povídkou „Doma u Hitlerů“, a poté ještě v17 h vokresní knihově vTomkově ulici, kde bude Goldflam předčítat výběr znových, dosud nevydaných povídek.

Dny pro Izrael pořádá Sion pod záštitou velvyslance státu Izrael vČR JE Arie Araziho a s podporou Ministerstva kultury ČR, Nadačního fondu Obětem holocaustu, Královéhradeckého kraje, města Hradec Králové, Jednoty bratrské vČR a dalších partnerů.

Dny pro Izrael letos už po jedenácté

Dny pro Izrael - již tradiční podzimní obohacení kulturního života vHradci Králové vstupují letos do druhé dekády. Projekt proběhne 8. – 15. října pod záštitou velvyslance státu Izrael vČR JE Arie Araziho.

Hlavní událostí celého projektu bude slavnostní galavečer vneděli 14. října od 19,30 h ve velkém sále Kongresového centra Aldis spojený skoncertní show populárního Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Program projektu dále mimo jiné zahrnuje:

autorské čtení Arnošta Goldflama

Klezmerové odpoledne na Baťkově náměstí

besedy na téma holocaustu pro žáky královéhradeckých základních škol

promítání slovenského oscarového snímku Obchod na korze vrámci filmového klubu kina Centrál

Týden izraelské kuchyně v restauraci U české koruny

výstavu kreseb izraelských školáků vbudově ZŠ Sion vMandysově ulici

výstavu izraelské fotografky Šai Ginottové na Univerzitě Hradec Králové


Dny pro Izrael pořádá Sion s podporou Ministerstva kultury ČR, Nadačního fondu Obětem holocaustu, Královéhradeckého kraje, města Hradec Králové, Jednoty bratrské vČR a dalších partnerů.
13.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 23 700 Kč Referenti a vrchní referenti Vězeňské služby ČR STRÁŽNÝ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23700 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: STRÁŽNÝ, - Přijmeme příslušníka Vězeňské služby ČR do služebního poměru dle zákona č. 361/2003 Sb., o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, na služební místo strážný , - Požadujeme: aktuálně pouze muže (osobní prohlídky, střežení a eskortní služba vězněných mužů), vyučení, bezúhonnost, psychickou odolnost, fyzickou zdatnost, perfektní zdravotní stav, - Výběrové řízení obsahuje: vstupní pohovor, psychologické vyšetření, testy fyzické zdatnosti, zdravotní prohlídku a prověření bezúhonnosti uchazeče, - Nabízíme: perspektivní zaměstnání u bezpečnostního sboru s možností profesního růstu, 30 dní dovolené, FKSP, zvláštní prémie, ubytování, podnikové stravování a další , - Pozice je vhodná i pro absolventy bez praxe., - V případě zájmu kontaktujte:Hromádková Marcela., tel.: 495 758 333, e-mail: mhromadkova@vez.hrk.justice.cz. Pracoviště: Vazební věznice hradec králové, Hradební, č.p. 860, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Marcela Hromádková, +420 495 758 333. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 900 Kč Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/-KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 18500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODAVAČ/-KA, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, - Náplň práce: příprava zboží k prodeji, prodej a nabídka zboží, obsluha zákazníků, spolupráce s vedením prodejny, - Požadujeme: praxe v oboru výhodou, příjemné vystupování, samostatnost, spolehlivost, flexibilita, potravinářský průkaz, základní znalost na PC, - Nabízíme: přátelský kolektiv, možnost spolupráce brigádně 91 - 100 Kč/hod., stravenky, bonusy, - Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky, - V případě zájmu kontaktujte: Soukup Václav, tel.: 735 744 731, e-mail: soukup@musp.cz. Pracoviště: Zeman maso - uzeniny, a.s hk pospíšilova, Pospíšilova, č.p. 1286, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Václav Soukup, +420 735 744 731. Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 18 000 Kč Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) KVALITÁŘI/-KY A TESTOVAČI/-KY TEXTILU. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: CZ-ISCO: 75430, Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů), KVALITÁŘI/-KY A TESTOVAČI/-KY TEXTILU, Místo výkonu práce: Bratří Štefanů č.p. 982/69b, 500 03 Hradec Králové 3, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, - Požadujeme: min. nižší střední odborné vzdělání, znalost českého a arabského jazyka, zkušenost s africkým trhem na odbyt textilu, řidičský průkaz sk. B výhodou, - V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem: personalistka@etcimex.cz. Pracoviště: Etcimex spol. s r.o. - hk, Bratří Štefanů, č.p. 982, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Jana Čečetková, +420 495 406 381. Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 26 000 Kč Strojírenští technici technologové, normovači Technolog přípravy výroby. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadované vzdělání:, •VŠ, ÚSO technického směru strojního zaměření , •znalost čtení výkresové dokumentace, •schopnost zpracovávat technologické postupy výroby dle výkresové dokumentace , •dobrá znalost technologie třískového obrábění kovů , •dobrá znalost problematiky CNC programování (řídící systém FANUC), •dobrá znalost práce na PC (MS Office), CAD/CAM aplikace , •znalost AJ a RJ výhodou , •předchozí praxe na obdobné pozici výhodou , •ŘP skupiny B , Náplň práce:, •je zodpovědný za stanovení optimální technologie pro výrobu pístů , •sestavuje technologické postupy, •zajišťuje distribuci a aktualizaci technologických postupů; , •řeší operativně technické problémy výroby; , •provádí plánování posloupnosti práce jednotlivých pracovních kroků , •provádí optimalizační opatření a řízení změn , •stanovuje výrobní normy , •konstrukčně zpracovává výrobní výkresy přípravků a nářadí. Pracoviště: Almet, a. s., Ležáky, č.p. 668, 500 04 Hradec Králové 4. Informace: -, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hrdina týdne v kraji: Čtyři góly! Kocourek řádil na Novém Hradci

Lidé si připomněli 29. výročí také na Hrádečku u Trutnova u chalupy Václava Havla.
18

OBRAZEM: Lidé se scházeli u chalupy prezidenta Václava Havla

Na pěti místech v kraji proběhly semináře mládežnických trenérů

Hradec Králové - Trenérsko-metodická komise Krajského fotbalového svazu Královéhradecka ve spolupráci s Nadačním fondem na podporu fotbalové mládeže Královéhradeckého kraje a KÚ KH kraje uspořádala během měsíce října po semináři krajských trenérů také semináře trenérů mládeže ve všech pěti okresech kraje.

Ve výsledcích, krátce aneb Co nového ve světě sportu?

Hradecko - Sportovní zpravodajství v kostce, tentokrát z těchto odvětví: florbal, šipky, vodní pólo.

OBRAZEM: Vzpomínka na listopad 1989

Hradec Králové /FOTO/ - Hradeckého starostu Františka Ulricha i „tatíčka" Masaryka potkali návštěvníci Noci divadel v Hradci Králové.

Postupová ruleta: týmy z okresu jsou ve hře

Královéhradecko - Krajská fotbalová I. B třída: Nejvíce zazářily Skřivany, překvapil novic z Kosiček.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT