Ještě neuvěřitelnější situace nastala o několik minut později. Poté, co opoziční zastupitelé začali na protest opouštět sál, se hlasovalo o volební komisi pro tajné hlasování na odvolání v té době už nepřítomného náměstka Martina Hanouska (ZPHZ).

Investiční náměstek primátora Jiří Bláha (ODS) se totiž v tu chvíli zapomněl v předsálí a v době hlasování teprve přibíhal do sálu. Menšinové koalici s podporou KSČM tak hrozilo, že volební komisi nedokáže zvolit, neboť měla k dispozici jen nejtěsnější možnou většinu. Mikrofon pak zachytil zoufalé nářky primátora:

„Ježišmarjá, Jirko prosimtě,“ procedil před mikrofonem primátor Alexandr Hrabálek (ODS) a následně svého náměstka označil nepublikovatelným vulgárním výrazem. Náměstek Bláha nakonec k tlačítku doběhl včas a hlasovat stihl. Primátor ale ještě několik vteřin kroutil hlavou. „Já ho zabiju, já ho zabiju, fakt ho zabiju. Jirko prosimtě buď tady,“ ulevil si ještě do záznamu.

Prázdné lavice opozičních zastupitelů.
Zastupitelé odvolali náměstka Hanouska, polovina zastupitelů odešla ze sálu

Podobně grotesktní vystoupení předvedla stejná dvojice už v polovině loňského roku. Ve chvíli, kdy se mělo hlasovat o dohadovacím řízení kvůli předkupnímu právu města na budovu ZŠ Sion, náměstek Bláha zamířil od svého hlasovacího místa. „Není přestávka, pojď sem. To je marný," ozvalo se nejprve z úst tehdejší náměstkyně Věry Pourové (ANO). I se zapnutým mikrofonem pak pobavil zastupitele i primátor Alexandr Hrabálek. „Jirko, prosím tě, seď tam, vždyť budeme hlasovat," ozvalo se z úst primátora a v sále se vypukl hlasitý smích.