Prevencí je strava

Přednáška s tajemným názvem „Bioinformační a energetické působení stravy a nápojů aneb Nedoceněné poklady přírody, které posilují organismus, přináší základní stavební materiál i léčivé životní esence" odstartuje v 17 hodin.

Jak můžete zdravou stravou korigovat svůj zdravotní stav a zdravým životním stylem předcházet nemocím bude jednou z klíčových otázek Syrového přednášky.

Na přednášce se návštěvníci mimo jiné také dozví, jak působí přijímaná strava, bylinky a nápoje na naší psychiku i hlubší úrovně lidské osobnosti.

„Životní styl většiny lidí se dnes pod tlakem civilizace natolik oddělil od přirozenosti, že není divu, proč je na světě tolik problémů a nemocí," říká Vít Syrový.

Michaela Zumrová

Dobrá zpráva pro knihomoly
Milovníci knih, knihoven a možná také knihovníků i knihovnic, zbystřete! Ty nejlepší mistry a mistryně svého řemesla v oboru knihovnictví ocení už ve středu v 17 hodin v prostorách Studijní a vědecké knihovny.
Titul Knihovník/ Knihovnice roku Královéhradeckého kraje předají za tónů jazzové hudby muzikanta Martina Brunnera představitelé města i kraje. Součástí akce bude i vernisáž výstavy „Jak vidím svoji knihovnu" a neformální posezení se spisovatelem a radním Josefem Lukáškem.
Slavnostní setkání je zařazeno do programu Východočeského podzimního uměleckého maratónu Střediska východočeských spisovatelů.