„Jedná se 
o linku 5Š, která bude nově jezdit k Pyrámu. Požádala nás o to komise místní samosprávy ve Slatině," upozorňuje Jiří Stuchlík, samostatný referent jízdního řádu dopravního podniku.

Tady jsou zásadní změny.

Trolejbusy

Linka číslo 1: Trolejbus se vrací na trasu po Dukelské třídě kolem obchodního domu Tesco. Poté odbočí směrem ke Střelnici a pokračuje po okruhu do Lipek a na Nový Hradec. Občas také do Kluk.

Linka číslo 3: Podobný případ jako jednička. I trojka pojede znovu po Dukelské, tedy po své letité cestě. Od Teska (někdejšího Prioru) však zamíří rovně 
k Centrálu a dále směr Slezské Předměstí.

Linka číslo 7: Další navrátilec na Dukelskou. Od Teska vyrazí k Centrálu, poté magistrátu a pak klasicky do Malšovic.

Autobusy

Linka číslo 8: Stejný případ jako sedmička 
– i ona jede od terminálu na 
Dukelskou a pak kolem Centrálu do Malšovic.

Linka číslo 9: Rovněž se vrací na Dukelskou. Od terminálu pojede k Tesku, poté zahne ke Střelnici, odtud po okruhu ke Hvězdě, na Benešovku, do Malšovic, kde skončí u Lesního hřbitova. „Kvůli kapacitě budou na lince jezdit kloubové autobusy," podotýká tisková mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Linka číslo 11: Od terminálu jede k Tesku, Centrálu a dále kolem muzea a Tesly směrem do Svinar. Odtud zamíří do Malšovy Lhoty a kolem Adalbertina a přes Ulrichovo náměstí zpět. „Vrací se na původní kruhovou trasu," glosuje Stuchlík. Přesně to bylo přání občanů Svinar i Malšovy Lhoty.

Linka číslo 17: Stejně jako jedenáctka pojede v kruhu. Od terminálu na Gočárovku, pak na Ulrichák, 
k magistrátu a směr Malšova Lhota. Zjednodušeně řečeno obráceně proti jedenáctce. Zpátky kolem Stoleté, Tesly, Centrálu a po Dukelské. „Jestli se to podaří, budou obyvatelé opravdu spokojeni," říká Alena Hamplová, předsedkyně komise místní samosprávy ve Svinarech.