Klíčovou záležitostí budou rovněž změny na hradeckém zimním stadionu. Také ten se bude muset na setkání české hokejové smetánky pečlivě nachystat.

„Stadion je nejmenším zlem, základním podmínkám vyhovuje," říká ředitel extraligy Josef Řezníček, bývalý skvělý obránce. Co je tedy podle něj složitější? On sám je rozhodně proti stěhování do Hradce. „Pořád doufám, že vyhraje sport a v Budějovicích se dohodnou," netají.

To však není podle všeho příliš pravděpodobná varianta. I proto už šéfové společnosti Mounfield, vlastníka extraligové licence, i vedení hradeckého hokeje dumají, co bude nutné udělat.

„Nemělo by to být drahé," myslí si Miroslav Schön, předseda představenstva HC Mountfield.

Zásadních je několik věcí, především videosystém pro brankového rozhodčího a místo, kde bude tento sudí sedět. Hradec si zařízení buď pronajme, nebo koupí. „Jsem pro druhou verzi, pronájem stojí 10 až 15 tisíc na zápas," prozrazuje generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Další nutností je časomíra do kabiny hostů i rozhodčích. Ta odpočítává čas přestávky. Plus tiskové středisko a napojení hostující kabiny na vnitřní televizní okruh.

Poslední věcí (ne nutnou, ale líbivou) je instalace kostky nad led, na níž se promítají okamžiky z utkání. Zařízení, které obsluhují tři lidé, by mělo být převezeno z Budějovic, je totiž majetkem Mountfieldu. „A v Budějovicích jsme platili i za pronájem háku, na kterém je zavěšena," tvrdí předseda Schön.

Bude kostka od září viset v Hradci?

Vylepší zimní stadion kostka z jihu?
Kostka z českobudějovické Budvar Areny.V Českých Budějovicích baví diváky při hokejové extralize kostka na snímku. Hradečtí fanoušci si musí vystačit s obyčejnější tabulí.

To se však možná změní. Pokud se bude na východě Čech hrát nejvyšší soutěž, přestěhuje se kostka z budějovické Budvar Arény na místní zimní stadion.

Kostka byla v Budějovicích instalována v roce 2005 a stála 5 milionů korun.