Cestujete městskou hromadnou dopravou? Pak možná tento týden potkáte ve vozech hradecké MHD i na zastávkách lidi s poznámkovými bloky.

Dopravní podnik totiž do terénu vyslal studenty Univerzity Pardubice, aby zjistili, jak jsou cestující spokojeni s kvalitou služeb. Dotazník je zcela anonymní.

„Tazatelé jsou viditelně označeni visačkou s nápisem „Dopravní průzkum" a logem Dopravního podniku města Hradce Králové. Podle připraveného dotazníku se budou ptát na názor cestujících na současnou úroveň veřejné dopravy ve městě," uvedla Magdaléna Vlčková, mluvčí královéhradeckého magistrátu.

Ve dvou typech dotazníků budou cestující hodnotit například tyto kategorie: rychlost přepravy, počet spojů, návaznost spojů MHD mezi sebou, počet spojů o víkendech, přesnost a spolehlivost spojů MHD, ochotu pracovníků v informačních centrech a stranou nezůstane ani dotaz na chování a ochotu řidičů.

Do dotazníku byly začleněny také otázky týkající se informací na zastávkách, vybavení čekáren, vzhledu a čistoty vozidel či dotaz na spokojenost s možnostmi prodeje jízdenek.

„Výsledky průzkumu budou následně použity ke zvýšení kvality našich služeb," vysvětlil cíl průzkumu František Meduna, vedoucí marketingu dopravního podniku.