Společné turné Věry Špinarové a Petry Janů zavítá v listopadu i do Hradce Králové. Obě zpěvačky spolu poprvé koncertovaly v loňském roce a letos se rozhodly na úspěšnou spolupráci navázat v rámci nové tour s názvem Exkluzivní spojení jedinečných hlasů. Celkem je čeká devět společných vystoupení po celé České republice, jeden koncert připravily také pro fanoušky v Bratislavě. Ve východočeské metropoli se představí ve čtvrtek 26. listopadu. V pořadí půjde o šestý koncert z deseti. Společné vystoupení obou dam začíná v Aldisu v 19 hodin.

Společná dua

Program se skládá ze samostatných produkcí každé zpěvačky i ze společných duetů. „Chystáme dva duety, které jsme zpívaly už na loňském turné, plus jeden nový. Ale to bude překvapení pro fanoušky," slibuje zajímavé vystoupení Petra Janů. Sama se na další koncerty těší i proto, že na nich představí svou novou doprovodnou skupinu Amsterdam. Její fanoušci se dočkají největších hitů i skladeb, které zatím takového věhlasu nedosáhly. „Máme připravené písně, na které se podle mého názoru neprávem zapomnělo a my jim teď dali trochu nový kabát," vysvětluje  interpretka hitů Motorest, Moje malá premiéra nebo Říkej mi.

Na nový duet se těší i Věra Špinarová. Ta svým fanouškům zazpívá i nové písně, na které se pilně připravuje. „Teď jsem je zpívala v Jihlavě a reakce byly vynikající, to mě povzbudilo," říká Špinarová, která ale nechce ochudit své příznivce ani o starší, známější písně. V repertoáru má i takové hity jako Jednoho dne se vrátíš, Bílá Jawa 250 nebo Andromeda.

Dva v jednom

Vzájemnou spolupráci si obě pěvkyně nemohou vynachválit. „Vycházíme spolu bezvadně a lidé jsou snad také spokojení. Dostanou za jednu cenu v podstatě dva koncerty, říká Petra Janů. Společná tour podle ní před rokem fungovala skvěle a věří, že tomu tak bude i letos. Ačkoliv trochu trémy před koncerty obě dámy i po letech vystupování cítí, letos to pro ně prý bude jednodušší než loni. „Člověk už ví, do čeho jde, jsem taková klidnější," vysvětluje Věra Špinarová, kterou opět doprovodí Band Adama Pavlíka. Jako host vystoupí na koncertech i kvarteto členů Janáčkovy filharmonie v Ostravě.

Hlavní aktérky koncertů se shodují na tom, že do východočeské metropole se velmi těší. „Chvíli jsem ve východních Čechách žila a vždy se tam ráda vracím," říká Petra Janů. Ráda a často sem jezdí i Věra Špinarová. „Na Hradec mám skvělé vzpomínky. Hradečáci mě vždycky přijímali velmi dobře," vzpomíná.

Na listopadový koncert v Hradci jsou ještě stále k dispozici některé vstupenky. Koupit je můžete v nově otevřeném informačním centru nebo přes webový portál www.ticketpro.cz.

Tomáš Kulhánek