Na druhém místě se umístila Marie Záhorová z Olomouckého kraje a třetí místo obsadila Miloslava Bálešová z Ústeckého kraje. Více jak dva tisíce hlasujících fanoušků zvolilo Zdeňku Floriánovou z Jihočeského kraje jako Babičku sympatie.

Všechny babičky soutěžily celkem ve třech disciplínách - rozhovor, volná disciplína a módní přehlídka. Jednotlivé kraje od začátku září vybíraly své finalistky. Vítězky postoupily do republikového finále, které se uskutečnilo tento týden v Olomouci. „Jarmila Chudobová je obdivuhodná žena, kterou jsem se rozhodl přijet podpořit a zároveň poděkovat všem finalistkám, byly úžasné. Pro mne jsou výherkyně všechny babičky už jen proto, že měly odvahu se do soutěže vůbec přihlásit. Myslím si, že každý z nás má tu svoji babičku roku a úloha této nejstarší generace naší společnosti je velice důležitá,“ říká hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Aktivitu a elán finalistek obdivuje i náměstek Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí: „Babičky jsou v rodinách nezastupitelné a jejich role nabývá v dnešním uspěchaném světě daleko většího významu. Obdivuji, jak jsou tyto babičky aktivní a plné energie a elánu, což sama potvrdila naše finalistka. Jsem rád, že svým kouzlem ohromila nejen nás, ale i porotu složenou z celé republiky.“

Ilustrační foto
Kraj bude příští rok ve ztrátě