„Programy pro děti jsou trvalou součástí naší nabídky. Můžeme je zakomponovat do školních vzdělávacích programů a využít jako doplnění nebo zpestření výuky. Doprovodné aktivity nabízíme celoročně ke všem expozicím. Pozornost věnujeme samozřejmě také připomínání tradic v rámci zvykoslovných pořadů. Tento měsíc jsme dali zájemcům na našem webu a recepci muzea k dispozici nabídku doprovodných programů. Pro velký zájem a zkvalitnění procesu objednání zájmových činností jsme spustili rezervační systém," řekla Lenka Bičanová z návštěvnického servisu muzea.

Malým návštěvníkům vyšlo muzeum  vstříc i zřízením dětského ateliéru. Kromě patřičného zázemí, kde si mohou hrát, tady mají mimo jiné prostor pro uspořádání výstavy dětských prací. Do konce měsíce je tu vystavena prezentace družiny Základní školy z Pouchova, kterou vytvořily osmileté a devítileté děti.

Novinkou letošního roku pro věrné návštěvníky z řad dospělých je muzejní karta. Za zvýhodněnou cenu nabízí celoroční návštěvu muzea, zisk volného vstupu na vybrané akce a další možnosti. „Jsme otevřená instituce, svou programovou nabídkou se snažíme oslovit všechny věkové kategorie. Děti a studenti stabilně tvoří přes 40 procent roční návštěvnosti. Vracejí se k nám školní skupiny, někteří rodiče s dětmi opakovaně navštěvují muzejní neděle," doplnila Lenka Bičanová.

Nejbližší akce, která je pro děti v muzeu připravena, se uskuteční ve středu 11. března. Děti se v doprovodu kurátora seznámí nejen se stávající výstavou Královéhradecký poklad, ale i s prací muzejních restaurátorek. Na konci března pak na ně čeká Velikonoční muzejní neděle, při níž si budou moci zhotovit vlastní velikonoční dekoraci.

Eva Ženíšková