Děti se na ně těší, rodiče z nich mají někdy vrásky. Řeč je o týdenních jarních prázdninách, které na Hradecku začínají už v pondělí 9. března. Někteří vezmou své ratolesti na hory, jiní jedou k babičce, ale co se školáky, kteří mají volno a jejich rodiče musí do zaměstnání? Pro ně je velký výběr příměstských táborů i dalších volnočasových aktivit. Mnoho dětských zařízení si na jarní prázdniny připravila pro děti bohatý a zábavný program.

A jaká dětská zařízení si připravila program na prázdninový týden? Možností najdete spousty.

Hradec – Dům dětí a mládeže Barák

„Pro děti jsme letos připravili dva programy. Mohou vyrazit na lyžařský zájezd do Orlického Záhoří nebo navštívit náš dům dětí a mládeže, kde bude probíhat týden s názvem Středověk na hradu. Na děti čekají středověké laděné činnosti, dále práce s papírem, gumičkování. Konat se budou také vycházky po Hradci Králové, po památkách a děti budou hledat poklad. Otevřeno budeme mít každý den od půl osmé a končit budeme o půl čtvrté odpoledne," informoval ředitel domu pro děti a mládež Václav Kohout.

Chlumec nad Cidlinou – Dům dětí a mládeže

„I letos jsme se snažili pro děti nachystat bohatý program na jarní prázdniny. Rodiče mají na výběr ze tří akcí. Desátého března mohou děti navštívit Aquacentrum v Pardubicích, kam vyrazíme vlakem. Na následující den je pro děti připraven bowling a bubnování. Děti se mohou těšit na společné bubnování, naučíme je základní rytmy. Poté se přesuneme na bowlingovou dráhu. Návrat je naplánovaný na 16. hodinu,"  prozradila plány na nadcházející jarní prázdniny ředitelka místního Domu dětí a mládeže Jitka Koulová.

Poslední den budou děti vařit a tvořit. Vyzkouší své kuchařské umění, uvaří si těstovinový salát a odpoledne budou tvořit Quilling, což je technika s papírovými proužky.

Smiřice – Dům 
dětí a mládeže

„Na jarní prázdniny jsme naplánovali lyžařský zájezd do Alp do Itálie. Na tento zájezd mohou vyrazit i rodiče. Dopoledne a odpoledne bude na programu lyžování a lyžařská školička a po večeři na děti čeká zábavný program. Volná místa stále ještě máme. Zájemci se mohou stále ještě přihlásit," sdělil ředitel domu pro děti a mládež Aleš Šob.   (jap, lh)