„Počínaje tímto datem se trhy budou konat dvakrát do měsíce, a to až do listopadu. V sobotu 16. dubna najdete v Gayerových kasárnách více než čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv," uvedl za pořadatele Petr Švihlík s tím, že následující trhy zavítají do Hradce 30. dubna.

A co vás na trzích čeká a nemine? Tak například masné výrobky a uzeniny - od chlazené drůbeže, šunky, grilovacích, šunkových a zvěřinových klobás přes lahůdkové párky až po libové tlačenky, chutné jitrničky nebo produkty z hovězího a rybího masa. V nabídce budou i běžně hůře sehnatelné produkty jako jsou výrobky z ovčího mléka nebo delikátní tvarohové či slovenské ovčí, kravské a kozí sýry, máslo, brynza, oštiepky i 22 druhů sýrů holandských.

Zeleninové hořčice i domácí sirupy

Pro sladké jazýčky budou k dispozici valašské frgále, koláče, vánočky či produkty z medu včetně lahodného medového piva, kosmetiky a přírodních mastiček a krémů. Chybět nebude široká paleta pekařských výrobků, ale třeba z nabídky  brusinek nebo produktů z rakytníku. Mezi novinka „Čerstvými novinkami trhů budou například zeleninové hořčice, maďarská paprika a fermentované delikatesy, trvanlivé zvěřinové salámy, domácí sirupy a mošty, moravská medovina a víno z černého rybízu, jakož i sýrové pochoutky z celé Evropy," láká Petr Švihlík.