Letos organizátoři sázeli hlavně na velké bigbandy – a sázka jim vyšla. „Největší úspěch měl páteční dvojkoncert rockové skupiny Strom stínu, která se spojila s bigbandem Bucinatores Orchestra, a jednoho z nejlepších skandinávských jazzových bigbandů Norrbotten Big Band, který zahrál se švýcarským klavírním triem VEIN,“ řekla Deníku ředitelka festivalu Barbora Hodonická.

Sama si prý nejvíce užila sobotní vystoupení jedenáctičlenného bigbandu Spinifex Maximus, který vznikl speciálně pro letošní ročník festivalu a přinesl posluchačům originální hudební mix moderního jazzu, hudební avantgardy, trash metalu a HC. „Byl to jedinečný projekt a mohla by to být zajímavá cesta, kterou bychom chtěli v budoucnu pokračovat,“ uvedla ředitelka.

Právě speciální projekty s nově vytvořenými seskupeními podle ní slibují posluchačům nečekaná překvapení a skvělé souhry.

Chtějí najít další zajímavá místa

Jazz Goes to Town je festival, který si zakládá na tom, že jazzovou hudbu přináší nejen do velkých sálů, ale i do hospod, kin či divadel a na veřejná prostranství. „A do budoucna chceme najít ještě další zajímavá místa v Hradci Králové, kde by mohl zaznít jazz,“ slíbila Barbora Hodonická.

Organizátoři by také chtěli pokračovat v koncertech pod širým nebem. Sobotní vystoupení jazzfunkového bigbandu KYX Orchestra kombinujícího jazz, rock, funk a filmovou hudbu, který zahrál na prostranství před hradeckým hlavním nádražím, měl totiž u lidí velkou odezvu. Řada z nich přišla cíleně, ale mnoho dalších šlo jen náhodou kolem a už tam zůstali.

„Možná bychom tyto koncerty mohli dávat už na úvod festivalu jako pozvánku pro lidi,“ podotkla ředitelka.