„Sezonu začínáme 18. srpna kdy budeme lisovat ovoce na drbno. Budeme mít otevřeno pravidelně každou sobotu od sedmi do jedenácti hodin. Připravovat budeme od 9. září také pasterizovaný mošt," říká František Mázl, předseda hradecké organizace Českého zahrádkářského svazu.

Jak dodal, výhodou jimi připravených moštů je, že nejsou drahé. Za litr z vlastního ovoce totiž zaplatíte dvanáct korun, z u nich nakoupeného ovoce pak patnáct korun.

„Mošty jsou především zdravé. Obsahují řadu vitaminů a vláknina zase pro změnu vyvolává pocit sytosti, takže pomáhá při hubnutí," dodal František Mázl.  Moštárnu hradeckých zahrádkářů najdete v Honkově ulici zhruba sto metrů od přejezdu pardubické tratě směrem od hradeckého hlavního nádraží.

Pomalu se začíná také „rozjíždět sezona v Pěstitelské pálenici Libčany. „Začínali jsme třešněmi, ale těch je poměrně málo. Nyní nám již zákazníci přinášejí první švestky a od 3. září budeme brát také hrušky a jablka. Jak to tak vidím v sadech, tak švestek a hrušek bude méně, ale zase je dost velká úroda jablek," vysvětlovala Helena Podaná.

Podle ní trvá kvašení ovoce zhruba dva měsíce. Kdo má trpělivost, může si slivovici vyzvednout až do konce června dalšího roku.

Loni tu vypálili od osmi do deseti tisíc litrů slivovice, ale každý rok není stejný. Předloni to bylo jen 3800 litrů.

A kolik potřebujete ovoce na litr pálenky? Například švestek je třeba osm až třináct kilogramů, jablek od jedenácti do šestnácti kilogramů a hrušek dokonce třináct až osmnáct kilogramů. Záleží totiž na zralosti ovoce a jeho cukernatosti.

Jak na višňovku?

1 kg zralých višní beze stopek; 0,5 l vody; 0,5 kg cukru; 1 litr jablečného 50% destilátu; 4 cm skořice; kousek vanilky; 4 hřebíčky; trochu anýzu; 4 nezralé na polovinu rozkrojené ořechy.

Vodu svaříme s cukrem, po vychladnutí smícháme s uvedenými ingrediencemi. Minimálně 25 dnů necháme uležet, potom lisujeme např. přes porézní sáček. Necháme asi tři dny ustát a likér opatrne slijeme, případně přefiltrujeme přes jemnou tkaninu.