V hlavní roli filmu Rytíři spravedlnosti exceluje vynikající Mads Mikkelsen, který se v červnu na plátně letního kina objeví dokonce ještě jednou, a to v oscarovém dramatu Chlast ve středu 9.června.

V loňském roce navštívilo hradecké letní kino celkem 3537 diváků. Za tři měsíce se stihlo odehrát 45 filmů. V roce 2019 navštívilo kino dokonce přes pět tisíc lidí.

Kromě filmových zážitků se mohou návštěvníci letního kina těšit i na další kulturní akce. Už v sobotu se zde uskuteční Folklorní festival. Během divadelního festivalu v Širáku zahraje kapela Zrní, poslední den před prázdninami zase skupina Chinaski. V plánu jsou i koncerty Anety Langerové, kapely Divokej Bill a také oblíbený hradecký festival Na jednom břehu.

„I vzhledem ke covidu jsme v podobné situaci jako loni. Tehdy jsme letní sezonu jsme zvládli bez větších komplikací a věříme, že tomu tak bude i letos. V posledních letech se letní kino stává oblíbeným místem pro společenské setkávání lidí. Kamenných kin mají lidé přes rok dost a hledají jiné atraktivní, romantické prostředí,“ říká ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti Miroslav Franc.

Během covidové pauzy, kdy se v areálu nemohly konat ani jiné kulturní a společenské události, investovalo město do areálu tři čtvrtě milionu korun.

Dopravní nehoda Hradec Králové, Kutnohorská
FOTO: Náročné pondělí hradeckých hasičů. Pomáhali hned u čtyř dopravních nehod

„Vytvořili jsme zázemí pro další aktivity jako jsou koncerty nebo malé festivaly. Dobudovali jsme vybavení jako jsou záchody, občerstvení nebo šatny pro účinkující,“ popisuje Franc.

Letní kino je připravené dodržet všechna aktuálně platná vládní opatření. V současnosti může zaplnit kapacitu pouze z jedné poloviny, což v hradeckém letním kině činí zhruba 385 diváků. Lidé by se při návštěvě kina měli prokázat negativním testem, potvrzením o proděláni nemoci covid-19 nebo o očkování. V hledišti by také neměli konzumovat jídlo.