Do Brazílie odlétá 
v úterý, uvidí dva zápasy na (zřejmě) nejslavnějším stadionu světa. Na proslulé Maracaná v Rio de Janeiru. „Jako fotbalista se samozřejmě těším moc," netají muž, který trénoval dorostence 
v novobydžovském klubu RMSK Cidlina.

V aréně, kam se vejde 96 tisíc diváků, si užije duely Belgie – Rusko a Chile – Španělsko. A právě Španělé, úřadující mistři Evropy i světa, jsou jeho oblíbenci. Fandí totiž klubu z Barcelony.

„Ale nemyslím, že by vyhráli, dvakrát po sobě se jim to asi nepovede," odhaduje Hamáček šance svých oblíbenců. „Viděl bych to, že se bude rozhodovat mezi Brazílií a Argentinou," míní.

A hned přidá i důvody: 
„V jižní Americe nikdy žádné evropské mužstvo světový šampionát nevyhrálo. Domácí mají výhodu, že pro ně hraje i počasí, navíc mají největší diváckou podporu. Ale tipovat je těžké, vyhrát může pět až sedm mančaftů."

On sám pozná na vlastní kůži, jak velkým fenoménem je 
v Brazílii fotbal. I když… „Trochu se bojím, jak to tam bude vypadat, hodně se píše o problémech před turnajem," upozorní, že Brazilci protestují proti nákladům, jež musela nebohatá země na monstrózní akci vynaložit.

Příští týden však na všechny pochyby zapomene. Nejprve si „užije" dlouhou cestu, let s mezipřistáním v Amsterdamu zabere prakticky celý den. A pak už přijde návštěva jednoho z nejproslulejších světových měst.

„Máme to spojené nejen 
s fotbalem. Uvidíme také Kristovu sochu, Cukrovou homoli a další památky," popisuje program zájezdu.

Pro poznávání Ria budou mít ideální podmínky. Na jižní polokouli je nyní vlastně zima, a tak je v této oblasti kolem pětadvaceti stupňů.

„Takže mnohem příjemněji než tady," usměje se fotbalový cestovatel.

Jeho mise se blíží, cesta týmů za fotbalovým grálem však začíná už ve čtvrtek.