Překážek, které musí člověk překonat, přináší život mnoho. Některé musíme zvládnout s vypětím všech sil, jiné tak nějak vyřeší čas. Do jedné patálie jsem se dostal, když jsem se zamiloval do své současné manželky a ukončil jsem studium na ČVUT v Poděbradech s tím, že budu pokračovat na pedagogické vysoké škole v Hradci Králové.

Tam jsem však kvůli v tehdejší době nevhodnému kádrovému profilu nebyl přijat a musel jsem na dva roky na vojnu. Do toho všeho se nám narodilo první dítě, a protože manželka ještě studovala, pomáhali nám rodiče. Nebyla to lehká doba, ale zvládli jsme to.

Dalším těžkým obdobím bylo onemocnění mojí ženy, kdy to vůbec nevypadalo dobře a na mně byla péče o děti a domácnost. K tomu jsem měl o ni velký strach, protože lékařské ortely nezněly vůbec příznivě. Nakonec všechno dobře dopadlo a výsledkem je úplně jiný žebříček důležitých životních hodnot.

No a nakonec jeden z takových velkých Taxisů překonávám právě nyní, kdy jsem už několik týdnů v čele stotisícového města sám. Naštěstí mi tady všichni spolupracovníci a kolegové vycházejí naprosto vstříc a zasvěcují mě do koloběhu úřadu, za což jim patří můj dík.