Opravených chodníků se dočká Moravské i Slezské Předměstí

Hradec Králové - Plán chodníků ve východočeské metropoli, které se letos dočkají toužebně očekávaných oprav, má už radnice na stole. Některé dostanou úplně nový povrch, jiné se dočkají pouze drobnějších rekonstrukci.

Na horký seznam se dostaly například úseky v ulicích Na Okrouhlíku a Kydlinovská, na Masarykově náměstí, na Tylově nábřeží, na Moravském a na Slezském Předměstí, ve Věkoších, na Novém Hradci Králové a také v Malšovicích. V brzké době se dělníci vrhnou i na chodníky v ulicích Kalendova, Šmeralova, Jungmannova, Foerstrova či Prokopa Holého, v těchto dnech už například pracují  na opravám chodníku v ulici Bezručova. Na programu je i ulice Vážní. Tam město letos plánuje opravu říms na mostě.

Ilustrační foto.Dlaždice či asfalt

„Tyto chodníky budou mít opravený povrch z betonových dlaždic rozměru 20 x 10 x 8 centimetrů, menšího ale zároveň i tlustšího rozměru, než je současná betonová dlažba rozměru 30 x 30 centimetrů, popřípadě litý asfalt. Výhodou menšího formátu je jeho lepší odolnost proti případnému poškození," prozradil Tomáš Pospíšil z Technických služeb města Hradce Králové.

Technické služby se ve městě starají o 400 kilometrů chodníků. „K celoroční péči se přitom hlásí ještě 250 kilometrů silnic, které patří městu," doplňuje tisková mluvčí královéhradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková.

Vše s předstihem

Opravy, ke kterým dojde třeba až za několik měsíců, se ale musí naplánovat už nyní. „Drtivá většina oprav komunikací a chodníků musí být s ohledem na obrovské množství kilometrů včas plánována a koordinována se správci sítí. To je důležité proto, aby se opravená část komunikace nemusela zbytečně opět rozkopávat," vysvětlila náměstkyně primátora zodpovědná za majetek města a městské organizace Romana Lišková.