V pondělí svůj první celovečerní film Parádně pokecal představil divákům hradeckého Bia Central, kam se jezdil koukat na filmy režisérských idolů.

„V Chrudimi ani v Pardubicích tehdy nebylo podobné kino, jezdil jsem za filmy do Hradce," vzpomínal mladý režisér. „Doufám, že překonáte překážky, které jsem ve filmu nakladl," varoval před začátkem promítání diváky. Za hodinu a čtvrt ale už bylo jasné, že byl zbytečně sebekritický, film se líbil.

„Vyčítají mi, že hlavní hrdina je takový nemastný neslaný, žádný vzor, ale to je právě přesně to, co jsem chtěl. Nemá to být velký hrdina, ale kluk, co se v tom beznadějně plácá," usmívá se režisér.

Mladíka Štěpána, kterého hraje Vítek Rohr, vyhodí už asi ze třetí vysoké školy, s holkami mu to taky moc nejde, a tak se vrací do malého města Sedmihoří (diváci poznají režisérovu rodnou Chrudim). Tam vezme flek mobilního operátora. Je to nuda, dokud se ve sluchátku neozve hlas tajemné Marie, která od té doby začne řídit jeho život. Ovšem jen po telefonu.

Ve filmu se kromě méně známých tváří objeví i zkušení herci jako Václav Vydra nebo Jana Krausová. Nezklame ani Lukáš Pavlásek, známý z reklam a pořadů Na Stojáka! s projevem sobě vlastním. „Václavu Vydrovi jsem psal roli přímo na míru, znali jsme se už z jednoho natáčení.
S Lukášem Pavláskem se točilo perfektně, je prostě svůj a přitom příjemný a inteligentní," řekl Pavlíček.

Rozpočet celého filmu byl asi 5 milionů a honoráře pro hvězdy jej nezruinovaly. „Nebyly nijak přemrštěné, herci jsou ochotní podílet se na studentském filmu, když se jim líbí scénář a mají zrovna čas," doplnil režisér.