Tři střední školy a Evropský dům

S myšlenkou vybudovat velkou jídelnu v těsné blízkosti tamních studentů teď přišel kraj, vyrůst by měla v prostorách bývalého „hlucháku" za 27 milionů. Zrovna tato historická budova na Pospíšilově třídě se mimo jiné brzy stane domovem početné Obchodní akademie a také Evropského domu, hladových „krků" tak výrazně přibude. „Po dokončení stavebních úprav na historické budově bývalého Ústavu hluchoněmých se na Pospíšilovu třídu přestěhuje už třetí velká střední škola a předpokládáme, že by jídelnu mohli využívat i zaměstnanci agentur z Evropského domu," přiblížil radní pro oblast investic a majetku Josef Dvořák.

Jídelna by měla vyrůst na místě výměníku, který je součástí budovy takzvaného „nového hlucháku", a to v rámci uprav pro budoucí Evropský dům. Pojmout by mohla až 1200 strávníků.

Fungovat začne asi už příští školní rok

„Třetí etapa stavebních úprav, do kterých by měl být zařazen i projekt nové jídelny, vyžaduje veškerá stavební povolení. Práce jsou proto naplánovány na příští rok. Jídelna by tak mohla začít sloužit ve školním roce 2016/2017," doplnil radní Josef Dvořák.

V současné době bývalý Ústav hluchoněmých zahalilo lešení.    Na budově „nového  hlucháku" dělají takové stavební úpravy, které stavební povolení nevyžadují a to tak, aby samotný Evropský dům mohl začít fungovat na začátku roku 2016. Vyměňovat budou ale také střechu.

Michaela Zumrová