Vrátili se tak k tradičním jednohubkám a chlebíčkům. Vyplývá to ze zákaznického průzkumu prodejen Albert.

„Více než polovina dotázaných chtěla Silvestra strávit se svými nejbližšími, sedm z deseti se chystala večer svým blízkým zpříjemnit tradičním domácím občerstvením, jako jsou jednohubky či obložené chlebíčky,“ uvedl Libor Kytýr, mluvčí prodejen Albert.

Na Nový rok si více než třetina zákazníků připravila tradiční sekt. (ker)

JAK TO VIDÍ Zuzana Plocková (obezita a Vánoce)

Posledním úderem silvestrovského odpočtu se z českého národa stávají zakomplexovaní tlouštíci. Ohavné sádelnaté koule, které nemají šanci přežít v dynamicky se rozvíjející společnosti. Nikdo je nepřijme do práce. Nenajdou nového partnera (ten starý je pro jejich přílišnou tučnost opustí). Nemohou chodit na squash, na party a na kosmetiku, protože obezita je znakem neúspěšnosti a s neúspěšnými se nikdo nebaví. Ani špagát na oběšení těm tlusťochům v krámě neprodají. Pes od nich kůrku nevezme.

Naštěstí o této situaci vědí chytré hlavy. A rukou prostrčenou reklamním inzerátem vlídně nabízejí rychlé a snadné řešení. Přípravky na snížení hmotnosti. Hubněte s námi! Peníze, s odpuštěním, prožrané o vánočních svátcích, jsou zlomkem toho, co nám z kapes vytáhnou firmy zaštítěné holí obtočenou hadem. Čím více zázračného prášku sníme, tím více zhubneme. Ale pozor, ten levnější sajrajt nezabere, nutriční specialisté jej vymysleli už vloni. Zabírá jen ten nejnovější, letošní novinka. Je sice dražší, ale zase je na něm akční sleva…

Tak jdeme na to. A někdy v dubnu se sejdeme v plavkách. Štíhlí, což znamená krásní, a tedy i žádaní a úspěšní. Nebo tak nějak.