Kromě obce a fotbalistů se na přípravě podíleli podnikatelé a různé místní zájmové organizace. Děti tak mohly absolvovat jízdu po vsi v kabině trucku, uvnitř obrněného transportéru nebo na vyhrazené trati na čtyřkolce. Hasiči pro ně zase připravili stříkání vodou ze staré hasičské stříkačky, myslivci zajistili střelbu ze vzduchovky. Zájemcům byl k dispozici také „domácí“ kolotoč a další soutěže při dětském dnu, který byl součástí víkendových oslav…

„Největší úspěch v naší historii znamenal rok 1993, kdy naši fotbalisté postoupili do III. třídy, kde hráli do roku 1999. Letos, v roce oslav, se nám podařilo postoupit opět, takže to je pěkný dárek k jubileu,“ řekl nám předseda TJ Jiskra Prasek Josef Štayr.

A postup to byl suverénní. O vítězi a postupujícím fotbalisté Prasku rozhodli už dlouho před koncem soutěže. „Přeju fotbalistům ve vyšší soutěži hodně úspěchů. Věřím, že se jim bude dařit,“ uvedl starosta obce Jaroslav Jarkovský.

Díky práci s mládeží by se místní fotbalisté neměli o budoucnost obávat. „Zájem dětí je. Vloni jsme do soutěže přihlásili mladší žáky, hrají okresní přebor,“ poznamenal šéf klubu Josef Štayr.