Choval je už jeho pradědeček. Tomášek začal jezdit v osmi letech. Dnes se pohybuje na úrovni středně těžkých parkurů. V polovině startů menších závodů se zatím pravidelně umísťoval do třetího místa. Koňský hřbet neopouští ani při výkonu svého povolání v Kladrubech nad Labem, kde působí na zdejším středním odborném zemědělském učilišti.

„Osedlal jsem desítky koní. Každý rok si o prázdninách nebo ve svém osobním volnu beru na výcvik dva až tři nové koně. Dále také pomáháms výcvikem jiným lidem, cvičím koně klientů a ve škole jsem letos k tomu ještě vystřídal asi šest dalších koní,“ říká trenér Tomášek. Navíc se staráo vlastní desetiletou klisnu českého původu Floretu, jejímž dědečkem byl plnokrevník takřka dostihového typu, a pětiletou Kolotku s geny po otci, jenž byl hřebcem světové úrovně, což dokazoval v nejtěžších parkurových pohárech světa.

„Práce je zde pořád nad hlavu. Měsíční nájem tohoto objektu činí asi 30 tisíc a ze zbytku peněz, jimiž disponujeme, se zaplatí elektřina, voda, krmenía ošetřovatelé. Není to výdělečná činnost a sponzoři se shánějí velmi těžko, protože ti silnější inklinují k areálům s vysokými ambicemi,“ stěžuje si. Přiznává ale, že obraz spokojených jezdců, kteří se zde pod odborným dohledem stále zlepšují, mu vlévá do žil novou energii. „Hlavně chceme opravit jízdárny a výběhy. Rádi bychom vybudovali sportovní stáj schopnou účastnit se vyšších soutěží,“ představuje si. Jak dodává, až jednou přijde rodina, budou muset jít některé jeho činnosti stranou.