„Cestující již nechtějí řešit, zda právě mají drobné mince či hotovost obecně na nákup papírových lístků v trafice nebo u řidiče či se zdržovat v nějaké frontě na jejich nákup, ale stále častěji vyhledávají možnosti platit kartou i malé částky a tak i jízdné v MHD uhradí rychle a jednoduše," potvrdil ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich. Princip je snadný a rychlý. Cestující, který chce koupit jízdenku platební kartou ji přiloží  na nově nainstalovaném zařízení do třiceti sekund od zobrazení pokynu. Řidič mu vytiskne doklad, kterým se cestující prokáže v případě kontroly revizorem. Koupit si lidé mohou jízdenku nejen pro sebe ale i pro další spolucestující.

Všude během roku

Akceptování bezkontaktních bankovních karet ve všech vozidlech MHD společnost zavede s obnovou odbavovacího systému, který je plánován na rok 2017 v souvislosti se sjednocením technické platformy s linkovými dopravci a Českými drahami hradecko-pardubické aglomerace. Dopravní podnik se tak opět přibližuje úplnému nahrazení klasických papírových jízdenek, které tvoří už jen zhruba deset procent jízdného.

Cestující čeká ještě další usnadnění nákupu. „V letošním roce přijdeme s další novinkou nákupu jízdenek, a to pomocí aplikace v chytrém mobilu, kterou připravujeme s izraelskou společností," dodal Kulich.