Zkvalitnění a zlepšení využití integrovaného dopravního systému na Novobydžovsku, spolu s vizí zavedení jednotných jízdenek i tarifů v celém regionu Královéhradecka, přimělo starostu Nového Bydžova Pavla Loudu k vyprovokování jednání se společností Oredo, která dopravní obslužnost zajišťuje.
„Jedním z důvodů byl také záměr města vybudovat nové autobusové nádraží, které by mělo vzniknout v těsné blízkosti vlakového nádraží a sloužit jako celkové odbavovací centrum,“ uvedl vedoucí projektu Bohuslav Zachař.
„Na schůzku o zlepšení integrovaného dopravního systému jsme pozvali 80 starostů z celého regionu. Hlavním cílem bylo představení principů zkvalitnění služeb,“ upřesnil Tomáš Jurček, vedoucí projektu na Novobydžovsku. Podle plánů Oreda by se na méně využívaných spojích měly autobusy nahradit menšími vozy, a tím by se snížily náklady na provoz. Ušetřené peníze chce společnost investovat do rozšíření především víkendových a nočních spojů. „Právě v těchto časových úsecích jsou v systému největší nedostatky,“ poznamenal Jurček. Další z cílů, které by dopravu zjednodušily, je zavedení společných jízdenek na vlak a autobus.
„Pokud vše půjde bez komplikací, pak bychom chtěli upravený systém s novým jízdním řádem po důkladném projednání se starosty dotčených obcí spustit od září 2008,“ uzavírá Jurček.